tv3.lv

Splendid Palace sezonas atklāšanā – spilgti kino stāsti un Dāņu kino vasaras festivāls

Jau ceturtdien, 18. augustā, ar izcilu filmu izlasi un devīzi Neizdzēšami kino stāsti kinoteātris Splendid Palace atklās jauno sezonu. Trāpīgi, personiski un pārsteidzoši – šie spilgtie kino darbi ir izsaukuši ovācijas prestižos festivālos un saviļņojuši kino skatītājus visā pasaulē.

2016. gada 17. augustā 19:12

Šoreiz sezonas atklāšanas gods piešķirts mūžam lieliskajai filmai Kasablanka, kas uz lielā ekrāna tiks izrādīta vienīgo reizi atklāšanas vakarā – 18. augustā plkst. 18.00.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šī ir filma, kas ieņem unikālu vietu kino vēsturē, filma vispārākajā pakāpē,” kino klasiku komentē kinoteātra filmu kuratore Daira Āboliņa.Publicitātes foto

Sezonas atklāšanas vakara turpinājumā – Pedro Almodovara jaunākā filma Julieta, kas savu pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Kannu kinofestivālā. Filma, kurā izcilais spāņu režisors atkal atļaujas būt tāds, kādu pasaule viņu iemīlēja – jūtīgu un mazliet ekstrēmu.

“Tikai festivāla žūrijas kļūdas dēļ šī filma nav kļuvusi par Kannu kinofestivāla laureāti,” filmu komentē Daira Āboliņa. Filma Latvijā regulārajā repertuārā būs skatāma tikai kinoteātrī Splendid Palace, Latvijas pirmizrāde – 18. augustā plkst. 20.30.

Foto

Dāņu kino vasaras festivāls

19. augustā kinoteātrī Splendid Palace norisināsies pavisam īpašs Dāņu kino vasaras festivāls, kura ietvaros apmeklētājiem tiks piedāvāta mūsdienu dāņu kino spilgtāko autordarbu izlase – Tomass Vintenbergs, Sūzena Bīra, Kristīna Rozendāla. Festivāla kulminācija – pēc Larsa fon Trīra idejas veidotais mini-seriāls Izrādes (Forestillinger) – visas sešas seriāla sērijas tiks izrādītas vienā dienā – 21. augustā.

Riga IFF bērniem un Smalkās aprindas

Savukārt 20. augustā uz Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) rīkoto Kids Weekend tiks aicināti mazākie kino cienītāji kopā ar mammām un tētiem. Jau no plkst. 11.00 Tinto ceps pankūkas, bet plkst. 13.00 – septiņas animācijas īsfilmas no Latvijas, Igaunijas un Norvēģijas pašiem mazākajiem – pirmsskolas vecuma – kinomīļiem un viņu ģimenēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

20. augusta vakarā, vēl pirms tā iekļauta kinoteātru regulārajos repertuāros, pavisam īpašs Vudija Allena filmas Smalkās aprindas seanss nepacietīgākajiem – filma, ar kuru šogad tika atklāts Kannu kinofestivāls! Kinoteātra regulārajā repertuārā būs no 27. augusta.

Foto

Kopā ar radošo aģentūru VUCA radītā sezonas atklāšanas kampaņa Neizdzēšami kino stāsti aicina skatītājus novērtēt saturiski bagāta un dziļa kino paliekošo iespaidu. “Kino nav tikai veids, kā aizmirsties, kinoteātris ir vieta, kur var domāt līdzi, iedziļināties un apjaust jaunas patiesības. Vedot mūsu skatītājus jaunos atklājumos, esam sarūpējuši dažādu tautu un autoru kino izlasi, kas Splendid Palace būs skatāma līdz 20. septembrim,” norāda kinoteātra Splendid Palace pārstāve Zane Geida.

Publicitātes attēls

Publicitātes attēls

Programma Neizdzēšami kino stāsti:

  • Psihodēlisks persiešu detektīvs, Berlīnes kinofestivāla spilgtākais notikums – Pūķis nāk!;
  • Austrāliešu teātra režisora kinodebija, Ibsena Mežapīles mūsdienu versija – Meita;
  • Cilvēciski aizkustinošs stāsts Indijas kolorītajā vidē – Aizlido vienatnē;
  • Kannu kinofestivālā apbalvotā filma ar Viggo Mortensenu galvenajā lomā – Kapteinis Fantastika;
  • Filmas Brauciens (Drive) režisora jaunākā filma par modeļu biznesa vistumšākajām aizkulisēm – Neona dēmons.

Plašā sezonas atklāšanas programma būs skatāma līdz 20. septembrim – tas būs tikai ievads krāšņajam kinoteātra rudens periodam ar trim Latvijas nozīmīgākajiem kino festivāliem.

21. septembrī kinoteātrī sāks pulcēties festivāla Baltijas Pērle uzticamie skatītāji, kurus priecēs plašs kino repertuārs no šī gada kino festivālu izlasēm. Drīz pēc tā – no 6. oktobra ar filmu skatēm sāksies Nacionālais kino festivāls Lielais Kristaps, bet rudens noslēgumā no 13. līdz 23. oktobrim visus mākslas kino cienītājus aicinās Rīgas starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas šogad norisināsies trešo reizi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm