tv3.lv

Tapusi dokumentālā filma "Mājas mežā"

Lai skaidrotu mežsaimniecībā un kokrūpniecībā mazvērtīgo koku nozīmi dabas daudzveidības nodrošināšanā, Latvijas Ornitoloģijas biedrība piedāvā dokumentālo filmu “Mājas mežā” par koku nozīmi dabas daudzveidības nodrošināšanā.

4. jūlijā 17:05

“Dabā pat vienas sugas izzušana padara kopējo ekosistēmu nestabilāku. Dabā sugām ir jārūpējas un jākontrolē citai cita. Kad kāda suga izzūd, sākas “domino” efekts, kas izraisa izmaiņas visā ekosistēmā,” stāsta Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas speciāliste Kitija Balcare un piebilst: “Vecos, vēja lauztos, slīpos un mirstošos kokus apdzīvo daudz un dažādas dzīvās būtnes. Piemēram, dzenis šādos kokos izkaļ dobumus, kurus vēlāk apdzīvo citi dobumos ligzdojošie putni, kukaiņi vai zīdītāji. Šādi koki dabas daudzveidības nodrošināšanai ir visvērtīgākie, jo daudzām sugām top par labāko un bieži vien vienīgo mājvietu mežā, kurpretim mežsaimniecībā un kokrūpniecībā šādi koki nereti tiek uzskatīti par mazvērtīgākajiem kokmateriāliem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dokumentālajā filmā kokrūpniecībā mazvērtīgo, bet dabas daudzveidībā būtisko koku nozīmi un ar tiem saistīto sugu raksturu skaidro ornitologs un biologs Jānis Priednieks, mikoloģe Diāna Meiere un entomologs Uģis Piterāns, daloties zinātnieku atziņās un savos vērojumos dabā.

Dokumentālā filma ikvienam bez maksas skatāma Latvijas Ornitoloģijas biedrības “Youtube” lapā:

Par Latvijas Ornitoloģijas biedrību

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties vairāk nekā 800 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985. gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā “Putni dabā”.  Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāvis Latvijā. Plašāk: www.lob.lv un Facebook.com/LOB.LV.

Dokumentālā filma tapusi ar “BirdLife International” un “David and Lucile Packard Foundation” atbalstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm