tv3.lv

Titānika režisors uzņems dokumentālo filmu par zudušo Atlantīdu

Režisori Džeimss Kamerons un Simča Džokoboviči sākuši darbu pie divu stundu garas dokumentālās filmas par mītisko Atlantīdu.

2016. gada 16. jūnijā 12:38

Dokumentālā filma Meklējot Atlantīdu (Search for Atlantis) ir National Geographic Channel, Discovery Canada kopprojekts, kas turpina 2011. gadā iesākto darbu leģendārā mīta pētniecībā. Filmu producē Toronto bāzētā kompānija Associated Producers, un tas būs Oskara balvas guvušā režisora Džeimsa Kamerona un trīs Emmy balvas guvušā Simča Džokoboviči kopdarbs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dokumentālās filmas Meklējot Atlantīdu starptautiskā pirmizrāde plānota šā gada ziemā.

“Mani vienmēr ir aizrāvuši vēsturiskas un arheoloģiskas patiesības meklējumi par Atlantīdu. Mūsu pētnieku komanda izvērtēja vairākas jaunas teorijas par reālās Atlantīdas atrašanās vietu, par to, kas bija tur dzīvojošie noslēpumainie cilvēki, un to, kāda katastrofa noslaucīja pilsētu no zemes pirms vairāk nekā trīs tūkstošiem gadu,” uzsver Kamerons.

Leģenda par mītisko Atlantīdu cilvēkus vienmēr fascinējusi, sākot jau ar senajiem grieķiem, viduslaiku ceļotāju Kristoforu Kolumbu līdz pat nacistiskās Vācijas līderiem, taču visi mēģinājumi precīzi noteikt tās atrašanās vietu līdz šim ir bijuši neveiksmīgi. Zudušo pilsētu pirmo reizi savos darbos minēja sengrieķu filozofs Platons, kurš rakstīja, ka pilsētas zaudējums ir dievu atriebība par tās iedzīvotāju mēģinājumu uzbrukt Atēnām.

Filmēšanas grupa plāno apmeklēt Sicīliju, Maltu, Krētu, Santorīni un Sardīniju, kā arī daļa zemūdens skatu tiks uzņemti Spānijas piekrastē.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm