tv3.lv

”TVPlay Premium” piedāvā: izcili novērtēts stāsts par draudzību un aizspriedumiem Amerikā sešdesmitajos gados

Priecīgi jaunumi ”TVPlay Premium” skatītājiem – no piektdienas, 16. augusta, skatītājiem tiek piedāvāta pavisam jauna, stilīga amerikāņu biogrāfiska komēdija ”Ceļvedis” (”Green Book”). Filma vēsta par afroamerikāņu klasiskās mūzikas un džeza pianistu Donu Šērliju, kurš 1962. gadā kopā ar šoferi un miesassargu Toniju Vallelongu dodas koncerttūrē pa ASV dienvidu štatiem.

2019. gada 16. augustā 9:31

”Ceļvedis” savu debiju kino pasaulē piedzīvoja pirms nepilna gada – pagājušā gada septembrī Toronto kinofestivālā, kur uzreiz izpelnījās kritiķu uzslavas, kā arī saņēma augstāko novērtējumu no skatītājiem – ”People’s Choice Award” balvu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2018. gada novembrī to sāka demonstrēt kinoteātros Amerikā, un tas kļuva par labi pelnošu hitu. Nu filma beidzot pieejama arī mums – to var baudīt, neizejot no mājām, sev izdevīgā laikā un bez reklāmām ”TVPlay Premium”.

Meklē filmu TE!

Filma atgriežas 1962. gadā, un tās pamatā ir patiess stāsts. Ekscentriskais džeza pianists Dons Šērlijs (Mahershala Ali) noalgo kluba apsargu Toniju Vallelongu (Viggo Mortensen) par savu miesassargu un šoferi, un abi kopā dodas astoņu nedēļu ilgā piedzīvojumā, plānojot atgriezties Ņujorkā Ziemassvētku vakarā. Tonijs apsola šajā laikā rakstīt vēstules sievai.

Dona ierakstu kompānija pirms ceļojuma nodod Tonijam ceļvedi, kurā minēti moteļi, kafejnīcas un pat degvielas uzpildes stacijas, kurās iegriezties droši afroamerikāņiem.

Sākums ir grūts – abiem nu galīgi nesaskan, un vienu kaitina otra ieradumi. Taču, iepazīstot Dona talantu, Tonija domas par kompanjonu mainās, un viņš ir sašutis par diskrimināciju, ar kādu sakaras mūziķis laikā, kad neatrodas uz skatuves.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad Tonijam nākas glābt Dona dzīvību, viņš paziņo, ka visu ceļojuma laiku neatstāsies no apsargājamā ne soli. Savukārt Dons apņemas Tonijam palīdzēt rakstīt mīlas vēstules sievai. Abus gaidīs dažādi pārbaudījumi gan apkārt valdošo aizspriedumu dēļ, gan iepazīstot vienam otru.

Scenārijs veidots pēc reālā Tonija dēla atmiņu stāstiem un vēstulēm, ko Tonijs ar Dona palīdzību rakstīja sievai. Savukārt nosaukums ”Green Book” ir reāla ceļveža nosaukums – 20. gadsimta vidū Viktors Hugo Grīns tiešām bija radījis šādu ieteikumu krājumu afroamerikāņu ceļotājiem.

Filma ieguvusi Amerikas Kinoakadēmijas balvu trīs kategorijās: “Labākā filma”, “Labākais oriģinālscenārijs” un “Labākais aktieris otrā plāna lomā”.

Meklē arī citas lieliskas filmas un skaties bez reklāmām ”TVPlay Premium”!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm