tv3.lv

9 iemesli apmeklēt festivālu Rīgas Ritmi

Festivāls Rīgas Ritmi šogad norisināsies sešpadsmito reizi, programmā piedāvājot vairāk nekā 20 koncertus četru dienu garumā – no 29. jūnija līdz 2. jūlijam.

2016. gada 7. jūnijā 20:24

Tieši tāpēc sniedzam jums vismaz deviņus iemeslus, kādēļ būtu jāapmeklē festivāls Rīgas Ritmi.

  1. Izcilā amerikāņu džeza dīva Dianne Reeves ir multi Grammy balvu ieguvēja – daļu no tām gūstot ar trīs albumiem pēc kārtas. Festivālā Rīgas Ritmi mūziķe uzstāsies ar jaunāko, Grammy apbalvotā albuma Beautiful Life programmu.
  2. Justin Kauflin ir viens no talantīgākajiem pianistiem, kāds jebkad ir dzīvojis uz šīs zemes – tā par izcilo džeza pianistu teicis leģendārais trompetists Clark Terry. Justin Kauflin savu talantu pasauli pārsteidza 15 gadu vecumā, VEER Magazine aptaujās tiekot nodēvēts par Gada Džeza mākslinieku (Jazz Artist of the Year).
  3. Cavalcante & Pipoquinha jau agrā bērnībā nodēvēti par brīnumbērniem, kas nu jau kļuvuši par atzītām brazīliešu mūzikas zvaigznēm. Festivālā Rīgas Ritmi mūziķi apvienosies duetā.
  4. Paralēli aktīvajai koncertu dzīvei jebkurš interesents ir aicināts apmeklēt festivāla Rīgas Ritmi meistarklases, kas jau ilggadēji ir viens no festivāla stūrakmeņiem. Meistarklases ir unikāla iespēja ikvienam – no pilnīga iesācēja līdz profesionālam mūziķim – iegūt cita veida zināšanas un tikties ar pasaules klases mūziķiem.
  5. Austrāliešu džeza leģenda, multiinstrumentālists James Morrison un Latvijas Radio Bigbends unikālā sadarbības projektā Mare Balticum atskaņos latviešu tautas dziesmu aranžējumus, sniedzot lielisku iespēju apskatīt latviešu folkloru no austrālieša skatu punkta.
  6. Paris Combo – nerimstošas ovācijas un piepildītas zāles visā pasaulē! French pop-jazz-world hybrid stila pārstāvētās grupas skanējums aizraus ikvienu.
  7. Pārsteidzošais atklājums no Čīles – ģitāriste un dziedātāja Camila Meza – izteikti ekspresīva balss ar unikālu tembru un frāzējumu, savienojumā virtuozu ģitāras pavadījumu un aizkustinošām un dvēseliskām improvizācijām.
  8. Olainfarm Jazz Nights – īpaša koncertu sērija Mūzikas namā Daile, kurā uzstāsies franču, brazīliešu un čīliešu mākslinieki.
  9. Yilian Canizares – kubiešu dziedātāja un vijolniece, kura īpašu nozīmi mūzikā piešķir senču tradīcijām un rituāliem, tos apvienojot mūsdienīgā ietvarā. Festivāla Rīgas Ritmi apmeklētājus mūziķe pārsteigs, dziedot savu afrikāņu senču Jorubu valodā.

Biļetes pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Vairāk informācijas – rigasritmi.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm