tv3.lv

Aktrisei Baibai Indriksonei – 90. Arhīva foto

Šodien, 22. februārī, 90 gadu jubileju svin skatītāju mīlētā teātra un kino aktrise Baiba Indriksone.

22. februārī 12:57

Baiba Indriksone dzimusi 1932. gada 22. februārī Rīgā. Mācījusies Zālīša 1. pamatskolā, vēlāk Rīgas 3. vidusskolā. Kopš Konservatorijas Teātra fakultātes beigšanas 1952. gadā visu mūžu nostrādājusi Nacionālajā teātrī – uz šī teātra skatuves pavadīti 70 gadi. Radošā biogrāfija sākusies ar Ābelītes lomu filmā “Rainis” (1949).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Kā vēstīts Nacionālā teātra mājaslapā, jaunībā Baiba Indriksone atzinību iemantojusi kā lirisku meiteņu lomu tēlotāja, no kurām nozīmīgākās ir Aņa “Ķiršu dārzā”, Dina “Jāzepā un viņa brāļos”, Zelmiņa “Indrānos”. Asākas rakstura šķautnes un sievišķīgs izaicinājums parādījies tādās lomās kā Felicita “Balto torņu ēnā”, Marikita “Sieviete – debess un elle”.

Iedzimtā vitalitāte un humora izjūta ļāvusi pusmūžā brīvi pāriet uz raksturlomām, piemēram, Pamela “Augstākais bauslis”, Betīna “Skrandaiņi un augstmaņi”. Spilgta bijusi viņas debija JRT – Minnijas lomā A. Levina “Rozmarijas bērns” iestudējumā 1997. gadā.

Lielu popularitāti iemantojusi ar kino lomām – Lēni filmās “Vella kalpi” (1970) un “Vella kalpi Vella dzirnavās” (1972) un Olitu Sprēsliņu filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981). Filmējusies arī Krievijas un Lietuvas kinostudiju filmās.

Bijusi precējusies ar kinorežisoru Aleksandru Leimani. Dēls Aivars Leimanis ir Latvijas Nacionālās operas un baleta premjers un baleta trupas vadītājs, savukārt mazmeita Elza Leimane ir Latvijas Nacionālās operas un baleta prīma.

2007. gadā apbalvota ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. 2011. gadā saņēma A. Amtmaņa-Briedīša prēmiju par ieguldīto darbu skatuves mākslā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm