tv3.lv

Ar procesuālo izstādi "Lēna cūka dziļu sakni rok" sākas notikumu cikls "Saaugšana/Saudzējot"

No 5. līdz 17. jūlijam izstāžu telpā “TUR”  būs skatāma Kates Krolles un Reiņa Bērziņa instalācija telpā “Lēna cūka dziļu sakni rok”. Līdz ar šo notikumu “TUR” aizsāk procesuālu izstāžu sēriju “Saaugšana/Saudzējot”, kas norisināsies bez pārtraukuma no jūlija līdz septembrim, vienam māksliniekam pakāpeniski nomainot nākamo.

5. jūlijā 8:02

Pirmā izstāde “Lēna cūka dziļu sakni rok” veidota kā divu cilvēku saruna, kas materializējusies radošajā procesā. Kopīgi pieredzot pārcelšanos uz vidi, kas ietver atgriešanos pie nosacīti primitīva sākuma, apkārtējie materiāli un darbības kļūst par fundamentāliem ikdienas pamatelementiem un iedvesmas avotiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mani interesē daba un tās savijums ar cilvēka dzīvi, pieredzi un pirmatnējiem instinktiem. Savos darbos aplūkoju kolektīvās pieredzes saikni ar personīgajiem stāstiem,” stāsta māksliniece Kate Krolle.

Izstādes ietvaros zeme, akmens, koks, vilna, zars, jumts un citi telpiski objekti mijas ar to līdzībām un atveidojumiem plaknē, piedzīvojot tālāku transformāciju nelineārā telpā.

Reinis Bērziņš turpina: “Mākslā es meklēju risinājumus, kā apvienot glezniecību, tēlniecību un skaņu vienā nepārtrauktā (metafiziskā) sajūtu formā. Mani darbi ietver padziļinātu vizuālu pētījumu par mākslas divdomību, absurda elementiem, kā arī daļēji konstruētiem un dekonstruētiem priekšmetiem.”

Izstāžu cikls “Saaugšana/Saudzējot” radīts ar nolūku izcelt savstarpējo attiecību nozīmi mākslas radīšanas procesā un vienot vizuālo mākslu ar citām kultūras formām — dzeju, mūziku, performanci. Projekta ietvaros dažādu mākslas disciplīnu pārstāvji rada jaunus mākslas darbus, kā arī veido notikumus, aicinot skatītājus piedalīties sarunās, koncertos, darbnīcās, performancēs, lasījumos un rituālās ceremonijās. Kopā ir plānoti pieci cikla posmi, kurus veidos atzīti un novērtēti mākslinieki: Reinis Bērziņš un Kate Krolle, Marija Luīze Meļķe, Edvards Shautens (Edd Schouten), Kirils Ēcis, Jana Jacuka,  Sandijs Ruļuks un Jurģis Peters.

Par māksliniekiem:

Kate Krolle (1984) ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un prestižo laikmetīgās mākslas skolu “Le Fresnoy” Francijā. Māksliniece divreiz nominēta Purvīša balvai. Krolles darbi bijuši redzami “NOASS”, “Homo Novus”, “Survival Kit Rīgā”, kā arī dažādos mākslas notikumos citviet Eiropā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reinis Bērziņš (1989) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari. Aizvadītajā gadā ar savu maģistra darbu ieguvis “BDO jauno mākslinieku balvu 2021”. Mākslinieku duets piedalījies grupu izstādēs “Savvaļa/Savage”, Arsenālā, Rīgas Mākslas telpā, RIBOCA2, kā arī izstrādājuši darbus “Dirty Deal Teatro”, performances festivālam “Starptelpa” un Valmieras teātra festivālam.

Par izstāžu telpu: 

Izstāžu telpa “TUR” ir atvērta katru dienu no pulksten 16.00 līdz 21.00 Rīgā, Tallinas ielā 10.  Mākslinieki nomainīsies katrā otrajā otrdienā – 5. jūlijā, 19. jūlijā, 2. augustā, 16. augustā un 30. augustā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm