tv3.lv

”Pigeon‑Bridge” atklās sezonu ar franču kosmosa operu “1999”

6. septembrī mūsdienu kultūras foruma ”Baltā nakts” ietvaros ar unikālā franču mūziķa un skatuves mākslinieka Žeralda Kurdiana fantastiskās zinātnes kosmosa operu “1999” nevalstiskās skatuves mākslas producentu kompānija ”Pigeon-Bridge” uzsāk rudens sezonu.

2014. gada 3. septembrī 20:32

Kosmosa opera, Vorhols un intervija ar Madonnu

Kosmosa kuģi, dīvaini kostīmi, satikšanās ar citplanētiešiem… Vai tā ir sena pagātne, iedomāta nākotne vai šobrīd piepildīta realitāte? Mūsdienu foruma ”Baltā nakts 2014” ietvaros 6. septembrī Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 ikvienam būs iespējams doties ”ārpus kosmosa”, lai ienirtu fikcijās, sajustu to, kas, iespējams, nemaz neeksistē, bet mēģinātu tam noticēt. Vairāk par Žeraldu Kurdianu: geraldkurdian.com

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

https://soundcloud.com/geraldkurdian/rio03

Visa vakara garumā, no plkst. 19:00 līdz 01:00, būs iespējams vērot augstskolas RISEBA audiovizuālās mediju mākslas studentu īsfilmas, kas atspoguļo ne tikai citu realitāti, bet to, kas ir mūsu ikdiena, fantāzija, iedomas.

Pasākumā ieeja bez maksas.

”Pigeon-Bridge” Latvijas kultūras telpā aktīvu darbību uzsāka šī gada martā, sevi piesakot ar divām izrādēm – performancēm, “Intervija ar Madonnu” un “Endij Vorhol, tas Tu?”. Abu darbu tēmas atsegšanai tiek izmantotas vairākas mākslas izteiksmes valodas – laikmetīgā deja, dzīvā mūzika, vizuālā un video māksla -, kas runā par aktuālām un sabiedrībā klātesošām tēmā, patiesi atklājot personīgo nostāju par konkrēto jautājumu un ļaujot tēmai kļūt aktuālai arī skatītāju dzīvēs.

Trīs vakarus, 8., 9. un 10. septembrī, plkst. 21:00 Pardaugavas vecajās fabrikas telpās, kurās tagad izveidots mūsdienīgs Arhitektūras un mediju centrs ”H2O 6”, būs sastopams viens no pretrunīgākajiem 20. gadsimta māksliniekiem – Endijs Vorhols.

Izrāde ”Endij Vorhol, tas Tu?” ir laikmetīgās mākslas objektu izstāde – tā ir performatīva kompozīcija un pārdomas par 20.gs otrās puses mākslu, kur Endija Vorhola tēls kā atskaites punkts sadzīvo ar viņa un viņa laikabiedru, pazīstamu mākslinieku, darbu skatuviskām kopijām. Izrādes veidotāji: režisore Kristīne Vītola, aktieri Andis Strods, Iveta Pole, Jana Čivžele, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, DJ Mr.Myster (Matīss Runtulis), gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, producente Zane Estere Gruntmane.

15. un 16. septembrī plkst. 19:00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” caur interviju, attēlu, kustības, teksta, mūzikas, simbolu un diskusiju palīdzību horeogrāfe Kristīne Vismane, mūziķis Jēkabs Nīmanis un scenogrāfe – video māksliniece Epp Kubu meklēs atbildes uz jautājumu, ko nozīmē būt vientuļai mātei mūsdienu pasaulē, izprast ģimenes nozīmi un iemeslus, kādēļ sievietes audzina bērnus vienas un kādas ir šīs rīcības sekas izrādē – performancē ”Intervija ar Madonnu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pumpuru un panku savienojums

5. oktobrī plkst. 20:00 ”Pigeon-Bridge” sadarbībā ar Ģertrūdes ielas teātri viesizrāžu ciklā “Tuvāki kaimiņi” iepazīstinās skatītājus ar igauņu fiziskā teātra kompāniju “Kompanii Nii” – horeogrāfes un režisores Renātes Valmes veidoto izrādi “Pung”.

Igauņu valodā ”pung” nozīmē pumpurs, un tas ir arī ģenitīvs vārdam ”punk” (panks), un tas viennozīmīgi ir pumpuru un panku savienojums, iespējams pat kaut kas vairāk. Savukārt angliski ”pung” ir sinonīms vārdam ”kamanas” (sleigh), tādēļ izrādes radošā komanda laipni aicina skatītājus sēsties ragavās, lai kopā dotos ceļā uz pungpasauli. Izrāde apvieno fiziskā teātra, mūsdienu dejas un jaunā cirka elementus, kur, spēlējoties ar tēliem un parādībām, deformētiem ķermeņiem un asprātīgām remarkām, skatītāji nonāk vienlaikus baisos un pārsteiguma pilnos mirkļos. Vairāk par kompāniju: facebook.com/KompaniiNii?fref=ts

Ikdienas vājprāts

Rudens noslēgumā, 15. novembrī, kad galvaspilsēta mirdzēs spožu staru gaismās, ”Pigeon-Bridge” ciemos uzņems Vīnē dzīvojošo horeogrāfu un skatuves mākslinieku Tobiasu M. Draegeru ar solo izrādi – performanci “Ikdienas vājprāts”.

”Ikdienas vājprāts” veidota kā prāta karte – mind map -, stāstot par tiem mūsu dzīves mirkļiem, kad esam ieslodzīti tumsas varā, lai organizētu un pārvaldītu apkārt esošo ikdienas haosu un vēlmi nojaukt šīs ierobežotības sienas mūsu prātos. Izrāde šogad ieguvusi Minhenes pilsētas Kultūras balvu kā labākā solo izrāde. Tobiasa darbus raksturo laikmetīgās dejas, kino, jaunā cirka un dizaina mākslas žanru savijums, kas atklāj viņa vēlmi radīt dzīvo filmu uz skatuves bez tai raksturīgajiem elementiem.

Biļetes uz ”Pigeon-Bridge” izrādēm pieejamas ”Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā bilesuparadize.lv, kā arī bezrindas.lv un galerijā ”Istaba”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm