tv3.lv

“Baltās nakts” programmā – video, cirks, mūzika, izstādes un performances

Jau šonedēļ mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts 2014” Rīgā piedāvās 54 vietējo mākslinieku un organizāciju, kā arī starptautisko mākslinieku projektus.

2014. gada 3. septembrī 17:37

Pirmie foruma pasākumi sāksies sestdien, 6. septembrī, pusdienas laikā, un turpināsies līdz pat agram svētdienas rītam. Kā informē ”Baltās nakts” komunikācijas vadītāja Linda Vītola-Barānova, šogad aktīvākie Rīgas punkti būs Spīķeru kvartāls Maskavas forštatē, Vecrīga, Vērmaņdārza apkārtne, Vidzemes tirgus un citas vietas Rīgas centrā, Daugavgrīvas cietoksnis, Imantas kultūras centrs, kā arī Āgenskalna un Torņakalna apkaimes Pārdaugavā, Teika un Sarkandaugava – Daugavas kreisajā krastā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foruma programma šogad ir īpaši spilgta, pateicoties starptautisko mākslinieku un projektu lielajai daudzveidībai. “Baltajā naktī” piedalīsies Briseles, Parīzes, Mecas un citu “Starptautisko Balto nakšu” dalībnieki, kā arī citi starptautiski atzīti mūsdienu kultūras pārstāvji.

Viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem pasākumiem būs “Jūlijas Stošekas kolekcijas” videomākslas izstāde “Lieliskā performance” Rīgas Mākslas telpā. Pati izstāde ilgs līdz 26. septembrim, bet tikai “Baltajā naktī” to papildinās divu kolekcijas dalībnieku – korejiešu mākslinieces Enhes Hongas un Itālijas mākslinieka Niko Vašelāri – uzstāšanās. VEF Kultūras pilī “Baltā nakts” aicina piedzīvot jaunā cirka brīnumu – franču mākslinieku Borisa Gibē un Florāna Hamona projekta “Mouvinsitu” pasaules pirmizrādi, ko papildinās asprātīgu un poētisku videodarbu izstāde. Savukārt biedrība “Skaņu mežs” piedāvās līdz šim plašāko mūzikas programmu – “Franču eksperimentālās mūzikas koncertnakti” Vāgnera zālē.

Rīgā viesosies Parīzes un Briseles “Baltās nakts” (Nuit Blanche) programmu projekti – pasaulslavenā itāļu režisora Juri Ankarāni triloģijas īsfilmas “Il Capo”, “Piattaforma Luna” un “Da Vinci”, kā arī franču mākslinieka Nela Belufas audiovizuāla instalācija ”Pasaules kundzība”. Tāpat starptautisko “Baltās nakts” programmu pārstāvēs franču mākslinieka Antonīna Fornē darbs ”Water Light Graffiti”, beļģu mākslinieka Metjū Bogarta multimediju instalācija “Who Are You”.

Latvijas aktīvākās kultūras organizācijas piedāvās daudzveidīgu izstāžu, performanču, mūzikas un citu kultūras pasākumu programmu, tostarp jaunās, līdz šim neatklātās kultūras vietās. Laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit 6” norisināsies Vāgnera zālē un bijušajā tekstila fabrikā “Boļševička”, Sinfonietta Rīga un Latvijas jaunie zinātnieki publikai pirmo reizi atklās jauno koncertzāli “Rīga”, bet RadioNABA projekts “”Videogrāfija IX: Space Textures VIII” darbosies jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā.

Visi “Baltās nakts” pasākumi apmeklētājiem ir pieejami bez maksas. Visplašākā informācija par “Baltās nakts” norisi ir pieejama interneta vietnē baltanakts.lv. 6. septembrī no plkst. 15.00 – 2.00 Rīgas centrā pie Laimas pulksteņa darbosies “Baltā nakts” informatīvais centrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Baltā nakts” Rīgā notiks devīto gadu pēc kārtas, un tā ir daļa no starptautiska projekta ”Eiropas Baltās naktis”, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. ”Balto nakšu” stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Forumu ”Baltā nakts” organizē Rīgas dome sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot daudzus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Forumā aktīvi līdzdarbojas arī pilsētas kafejnīcas, galerijas, grāmatnīcas, klubi un citi uzņēmumi.

baltanakts.lv
facebook.lv/Baltanakts

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm