tv3.lv

Bauskas pilī skatāma Ligitas Caunes personālizstāde "Ar Itāliju sirdī"

Bauskas pils muzejā līdz 31. augustam skatāma Ligitas Caunes personālizstāde “Ar Itāliju sirdī”, kas atspoguļo ainas no Itālijas.

17. jūlijā 9:30

“Itālija mani sajūsmina un ir vismīļākā zeme no visām zemēm, kur esmu bijusi. Protams, ka katrā vietā ir savs īpašais, atšķirīgais skaistums. Itālija mani vilina un saista ar dabu – kalnu un jūru, ezeru un mazo pilsētiņu ritmiem, ar brīnišķīgiem, sirsnīgiem cilvēkiem un mūziku. Īpaša vieta ir Venēcijai. Tikai uz vietas dzīvojot un gleznojot, ieklausoties pilsētas skaņās, sajūtot smaržas un iepazīstot cilvēkus, sāc saprast šo mistisko un mazliet sirreālo pilsētu, kas pievelk kā magnēts,” stāsta māksliniece Ligita Caune.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Darbu autore ir aizrautīga ceļotāja, tādēļ vairākas izstādes veltītas ceļojumiem pa Itāliju, Austriju, Izraēlu, Jordāniju, Maroku, Angliju, Skotiju un Dubaiju. Bauskā mākslinieces darbi būs skatāmi pirmo reizi. Ceļojumos tvertos mirkļus māksliniece atainojusi akvareļa un flomāstera zīmējumos  un eļļas studijās, kas tapuši no 2012. līdz 2021. gadam.

L. Caune dzimusi 1950. gada 30. maijā Sēlijas pilsētā Viesītē mazbānīša mašīnista Alfrēda un mājsaimnieces Martas Vecumnieku četru bērnu ģimenē kā jaunākais bērns. Mācoties Viesītes vidusskolā sastapa pedagogu, mākslas zinātnieku Arkādiju Kasinski, pateicoties viņam nolēma turpmāko dzīvi saistīt ar mākslu. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, Interjera dizaina nodaļu (1975. g.). Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1987. gada. Māksliniece regulāri piedalās izstādēs un plenēros Latvijā un ārzemēs. Sarīkojusi vairāk kā 80 personālizstādes gan Latvijā, gan arī citās valstīs – Itālijā, Austrijā, Krievijā, Lietuvā, Dānijā, Baltkrievijā. Viņa aktīvi darbojās vairākās biedrībās – “Jūrmalas mākslinieku”, “Dantes Aligjēri” un “Sēlijas palete”. Māksliniece ir patiesa sava novada patriote, Sēlijas asociācijas goda biedre (2005.g.), organizē Sēlijas glezniecības plenērus, dibinājusi Arkādija Kasinska balvu Viesītes skolu audzēkņiem par panākumiem tēlotājmākslā (2008. g.). Viņas daiļrade saistīta ar eļļas un akvareļa glezniecību, grāmatu grafiku, monumentālo mākslu (sienu gleznojumi, vitrāžu meti), interjeru dizaina projektēšanu, pilsētvides un reklāmas izveidi.

Izstāde bezmaksas apskatāma Bauskas pils muzeja darba laikā, katru dienu no pulksten 10.00 līdz 18.00.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm