tv3.lv

Dailes teātrī pirmizrāde ”Kokvilnas lauku vientulībā” ar Holivudas zvaigznēm

Dailes teātrī, 28. maijā pirmizrāde iestudējumam “Kokvilnas lauku vientulībā”, kur lomas atveido divi izcili aktieri – holivudas zvaigzne, aktieris Džons Malkovičs un izcilā lietuviešu izcelsmes aktrise Ingeborga Dapkunaite.

27. maijā 15:39

Viens no spilgtākajiem šī brīža krievu režisoriem, kurš šobrīd strādā Eiropā, pazīstamais teātra un operas režisors Timofejs Kuļabins iestudējumā ir pievērsies izcilā franču 20.gadsimta otrās puses dramaturga Bernāra Marī Koltesa daiļradei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”2022. gadā tēma par aizliegto, neizteikto un neatvairāmo pievilcību ir jārisina citādi. Mēs veidojam izrādi par slepenu iekāri, kas ir sodāma un kuru jebkura sabiedrība atzīst par noziedzīgu,” stāsta režisors Timofejs Kuļabins.

Stāsts par divu cilvēku slepenu satikšanos. Viņi ir svešinieki, bet vienam ir tas, ko vajag otram. Lai darījums notiktu, ir jāatrod veids, kā pateikt, ko vienam no otra vajag. Ir jāatrod valoda, kas ir citiem nesaprotama, bet konkrēta un tieša. Abiem vienam pret otru atklājas iekāre. Tomēr vēl arī pastāv bailes – atzīties savā iekārē, bailes kļūt ievainojamam. Bailes no svešā.

“Šajā lugā ir divi aktieri, bet tikai viens tēls. Lielāko daļu laika mēs pavadām zemapziņā, murgainās vīzijās par varoni, kuru mēs tā arī neieraugām. Viņa vietā uz skatuves ir divas savstarpēji pretnostatītas figūras – tās iesaistās saspringtā, niknā un sarežģītā dialogā. Šis ir cilvēka dialogs ar savām slepenajām vēlmēm un bailēm. Ar to, ko viņš neuzdrošinās pateikt pat pats sev – un no kā viņš nevar atbrīvoties, neatņemot sev dzīvību. Šis ir stāsts par cilvēka sarežģītību pasaulē, kurā sarežģītība kļūst par kaut ko nevēlamu, nevietā, nepiedienīgu. Šī pasaule rada iekšējas nesaskaņas, disonansi, kas nogalina cilvēku no iekšpuses, kā nāvējoša slimība,” skaidro režisors T. Kuļabins.

Izrāde būs angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. ”Kokvilnas lauku vientulībā” pirmizrāde 28. maijā, tai sekos izrādes 29., 30. un 31. maijā.

Bernārs Marī Koltess (1948.-1989., Francija) – ir vairāk kā divdesmit lugu autors. Starp tām slavenākās ir “Rietumu krastmala”, ”Kokvilnas lauku vientulībā” un “Roberto Zuko”. Tās tulkotas gandrīz četrdesmit valodās un iekļautas teātru repertuāros visā pasaulē. Lielākie Eiropas režisori, tostarp Patriss Šero, Pīters Šteins, Kšištofs Varlikovskis, Mihaels Talheimers, Kama Ginkass, Luiss Paskāls un citi, iestudējuši Koltesa lugas ar panākumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izrādes ”Kokvilnas lauku vientulībā” veidošanas iesākuma fāzi janvārī līdzfinansēja tā brīža Dailes sadarbības partneris un projekta iniciators starptautiskais laikmetīgās mākslas atbalsta fonds ”Teritorija”. Līgums ar fondu ”Teritorija” tika lauzts tūlīt pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā. Noslēdzošā iestudējuma fāze tiek nodrošināta no teātra pašu ieņēmumiem, kā arī pateicoties inovāciju partnera ”LMT” atbalstam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm