tv3.lv

Digitālās mākslas projektā ”Apdzīvo ekrānu” savienos Rīgu un Berlīni

12. un 13. septembrī kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014” ikviens aicināts piedalīties unikālā digitālās mākslas projektā ”Apdzīvo ekrānu”, kas veidos interakciju starp Rīgu un Berlīnes festivālu ”Wedding-Moabit 2014”.

2014. gada 10. septembrī 20:30

Neparastā video objekta mērķis ir pētīt dalībnieku kustības un to attālo auditorijas mijiedarbību. Projekta autoru Pola Sermona un Šarlotes Gouldas ideja ir rotaļīgā veidā iesaistīt sabiedrību ”ielas un ekrānu apgūšanā”, skaidro nodibinājuma ”Rīga 2014” pārstāve Linda Pastare. Tas tiek darīts, izmantojot tehniskos jauninājumus spontānās interakcijās. Sermona projekta norises laikā atradīsies Berlīnē, savukārt Goulda veidos instalāciju Rīgā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Projekta fonu veido virtuāla vide un animācijas – sākot ar vienkāršiem foniem, kas izgaismojas, piemēram, kā krāsainas bruģakmens plāksnes, tām uzkāpjot, līdz sarežģītām animācijām, spēlēm, 3D ielu mākslai utml.

Projekta ”Apdzīvo ekrānu” pirmsākumi meklējami Glastonberijas festivāla (Lielbritānija) mākslas projektā ”Pikniks uz ekrāna” (2009), un darba autori ir rūpīgi ievērojuši iepriekšējā darba tehnisko un konceptuālo aspektu, lai radītu oriģinālu, konkrētai vietai piesaistītu darbu.

Instalācija darbosies gan kā vienas vietas instalācija starp diviem atsevišķām auditoriju grupām viena publiskā ekrāna priekšā, gan arī starp divām ģeogrāfiski attālām auditorijām pie atsevišķiem ekrāniem. Izmantojot telemātikas tehniku uz ekrāna, tiks projicētas vienviet un dažādās pilsētās esošas auditorijas.

Pols Sermons ir vizuālās komunikācijas profesors Braitonas Universitātē, Lielbritānijā. Viņš ir izstrādājis virkni interaktīvi – telematiskās mākslas instalāciju, kas saņēmušas starptautisku atzinību. Sermons iepriekš bijis Salfordas universitātes kreatīvo tehnoloģiju profesors un vairāk nekā 20 gadus strādājis kā aktīvs akadēmiskais pētnieks un radošais praktiķis, galvenokārt interaktīvo mediju mākslas jomā.

Šarlote Goulda ir digitālo mediju vecākā pasniedzēja Salfordas universitātē, Mākslas un mediju skolā un ir radījusi vairākas interaktīvās instalācijas pilsētu lielajiem ekrāniem, kas pēta lietotāja identitāti un radījusi peldošā stāstījuma jēdzienu. Sava pētījuma ietvaros viņa iepazīst kreatīvo un kultūras potenciālu, ko var piedāvāt pilsētas ekrāni digitālo mediju laikmetā un kā šīs jaunās tehnoloģijas un digitālās infrastruktūras ietekmi kā publika interaktē ar pilsētvidi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gatavojoties lielākajam rudens notikumam – gaismas festivālam ”Staro Rīga 2014”, 12. un 13. septembrī no plkst. 20.30 līdz plkst. 01.00 kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014” varēs iesaistīties arī ”Connecting Cities Network” virtuālajā spēlē ”Urban Alphabets”. Abas dienas plkst.18.00-1.00 urbāno alfabētu Esplanādē papildināt varēs ikviens interesents. Aplikācijas ”Urban Alphabets” mērķis ir palīdzēt tās lietotājam paskatīties uz pilsētu no cita skatu punkta. Urbānā alfabēta burti kļūs par sastāvdaļu vienam no ikgadējā gaismas festivāla objektiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm