tv3.lv

Dodies uz vecāko latgaliešu festivālu "Upītes Uobeļduorzs"  

Balvu novada Upītē, zelta spoguļu estrādē 17. septembrī pulksten 18.00 jau 21. reizi izskanēs vecākais latgaliešu festivāls – mīlas dzejas un dziesmu festivāls “Upītes Uobeļduorzs”, bez kura nav iedomājams rudens ne vien Ziemeļlatgalē, bet visā Latgalē un Latvijā.

14. septembrī 14:03

Šogad festivāla vadīšanas groži tiks nodoti dzejniecei, māksliniecei, dažādu kultūras pasākumu producentei un skolotājai Evikai Muizniecei, bet latgaliešu mūziķu un literātu pulkā būs gan “Dabasu Durovys”, “Latgalīšu Reps”, “Unknown Artist”, “#FKUpīte”, Anna Rancāne, Valentins Lukaševičs, Annele Slišāne, Ineta Atpile-Jugane, Mārīte Slišāne un citi. Šogad festivālā īpašie viesi būs grupa “Pirmais Kurss”, kura solījusi arī kādu dziesmu izpildīt Latgaliešu valodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Upītes Uobeļduorzs” ir vienīgais festivāls, kurš nemainīgi katru gadu pulcē latgaliešu literātus un mūziķus, iepazīstinot gan ar jauniem vārdiem latgaliešu kultūrā, gan aicinot latgaliešu mūziku un literatūru atklāt ikvienam interesentam.

festivāla rīkotājs, Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns.

“Neiztrūkstoša festivāla tradīcija ir arī kāds īpašais viesis – festivālā līdz šim ir viesojies gan mūziķis Renārs Kaupers, gan aktrise Zane Jančevska, gan dziesminieks Kārlis Kazāks, grupa “Inokentijs Mārpls”, “Gain Fast”, “Linga”, “100.debija”, Katrina Dimanta un citi viesi. Šogad festivāla īpašo viesu godā būs grupa “Pirmais Kurss”. Grupa solījusi apmeklētājus pārsteigt ar kādu dziesmu Latgaliešu valodā.”

Mīlas dzejas un dziesmu festivāla “Upītes Uobeļduorzs” pirmsākumi meklējami 2002. gadā, un tas ir vecākais līdz šim pastāvošais latgaliešu festivāls. Pasākuma idejas autors ir latgaliešu literāts, novadpētnieks Antons Slišāns (Ontons Slišāns), kurš savulaik iedomājās izveidot savdabīgu Dzejas dienām veltītu festivālu, lai popularizētu un saglabātu latgaliešu valodu. Šobrīd festivāla organizēšanu turpina Antona dēls Andris Slišāns ar ģimeni, saglabājot festivālu kā ikgadēju satikšanās reizi, kurā skan latgaliešu valoda.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Šogad festivālā latgaliešu mūziķu un literātu pulkā būs folkloras kopa “Upīte”, Vinsents Kūkojs, “Kei-Rei”, “Reibums”, “Piparmētra”, “Dabasu Durovys”, “Unknown Artist”, “Latgalīšu reps”, “Bulta”, Mārīte Slišāne, Annele Slišāne, Gunta Ločmele, Dagneja, Anna Rancāne, Ineta Atpile-Jugane, Valentins Lukaševičs, Juons Ryučāns un Līga Rundāne.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Andris Slišāns, gaidot festivālu, latgaliski saka: “Prīca, ka piec dažu godu puortraukuma storp dzejnīkīm festivalā atsagrīž veirīšu puorstāvji. Viel vīns zeimīgs fakts – vusus godus kūpš festivals ir radīs juo vadiešona tyka naapzynuoti uztycāta veirīšam, šūgod byus īpašs festivals, jū tū vadies pyrmū reizi sīvite – multimuokslinīce Evika Muizniece.” (“Priecē, ka pēc dažu gadu pārtraukuma starp dzejniekiem festivālā atgriežas vīrieši. Vēl viens zīmīgs fakts – visu gadus, kopš festivāls ir notiek, tā vadīšana tika neapzināti uzticēta vīriešiem, šogad būs īpašs festivāls, jo to pirmo reizi vadīs sieviete – multimāksliniece Evika Muižniece.”)

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivāla ieejas biļetes ir nopērkamas pirms notikuma bezrindas.lv, biļetes cena EUR 8,50. Biļešu cena festivālā uz vietas EUR 10.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm