tv3.lv

Doma dārza ”Kancele” ļaus izsūdzēt grēkus uz AB Dambja

6. septembrī iepretim peldošajam mākslas centram ”NOASS” uz AB Dambja varēs apskatīt Purvīša balvai nominētā mākslinieka Kristapa Ģelža multimediālo mākslas objektu ”Kancele”, kur ikvienam interesentam būs iespēja izsūdzēt savus grēkus ar īsziņas starpniecību.

2014. gada 4. septembrī 9:55

Mākslinieka Kristapa Ģelža radītā neparastā mākslas instalācija ”Kancele” pagājušā gada rudenī tika izstādīta Rīgas Doma dārzā, kur mēneša garumā ikvienam apmeklētājam bija iespēja izsūdzēt savus grēkus ar mobilā telefona starpniecību. Baltajā naktī ar biedrības ”Ascendum” un sabiedriskās kustības ”Mans Doms” palīdzību ”Kancele” no jauna būs apskatāma iepretim peldošajam mākslas centram ”NOASS”, kur paralēli norisināsies arī citi starpdisciplināri mākslas notikumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Var pienākt pie ”Kanceles” pavisam tuvu, pacelt seju pret debesīm un ieslīgt nomierinošā meditācijā, sekojot ventilatora nesteidzīgajai, bet monotonajai kustībai. Kristīgai baznīcai ir gadsimtiem ilga pieredze cilvēka dvēseles kopšanā. Laikmetīgā māksla piedāvā laikmetīgu bikti – var ne tikai meditēt, bet arī izsūdzēt grēkus, nosūtot ”Kancelei” īsziņu. Un saņemt piedošanu. Kā Luters saka: ”Kur grēku piedošana, tur arī dzīvība un svētlaime.” Atskanot Ģirta Biša sakomponētam vokālam skaņdarbam, kur latīņu valodā tiek izdziedātas rindas no Mateja evaņģēlija 6. nodaļas, ir iespējams sirdsmiers. Baznīcā pastāv uzskats, ka grēks vēlas palikt anonīms, jo tad tam ir vara,” raksta Arterritory.com latviešu versijas redaktore Anna Iltnere.

Kristaps Ģelzis (1962) ir strādājis dažādos mākslas medijos, tādos kā grafika, videoinstalācija, instalācija, tēlniecība, vides māksla, digitāldruka, zīmējums, akvarelis, ilustrējis grāmatas, veidojis scenogrāfijas un iekārtojis izstādes. 2011. gadā pārstāvējis Latviju 54. Venēcijas mākslas biennālē, izrādot īpašā apgaismojumā luminiscējošus akvareļus. Pēdējos divus gadus autortehnikā rada plastikāta gleznas, kuras savai prestižajai kolekcijai iegādājies arī itāļu uzņēmējs un kolekcionārs Lučiano Benetons. Ar komponistu Ģirtu Bišu (1967) Kristaps Ģelzis ir sadarbojies jau iepriekš – Cēsu mākslas festivāla 2012 izstādei ”Eksperiments un izcilība” Cēsu alus brūzī tapa kopdarbs ”Veidenbaums”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm