tv3.lv

Durbē koncertēs Īans Viljams Kreigs

Pasākumu sērijas Zemlika nāk… ietvaros 26. augustā Durbes luterāņu baznīcā savu pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs kanādiešu komponists un dziedātājs Īans Viljams Kreigs (Ian William Craig), informē festivāla rīkotāji.

2016. gada 21. jūnijā 20:22

Savos lenšu atskaņotājos pinot koru, ambientās un trokšņu mūzikas pavedienus, komponists un vokālists Īans Viljams Kreigs auž skaņas gobelēnus ar kasešu lenšu radīto sņākoņu, melodiski biedējošu pastorāli un bangojošiem mākoņiem ainavā. Būdams skolots operas dziedātājs, Kreigs savus skaņdarbus būvē uz balss pamatiem, talkā ņemot analogos sintezatorus un jau pieminētās audio kasešu ierīces. Radītās skaņas šajos audumos ņirb un izšķīst, un aizkustina, klausītājam negaidot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savulaik absolvējis Albertas universitāti kā diplomēts grafiķis, Īans Viljams pārvācās uz Vankūveru un kopš tā laika nelielās tirāžās saviem spēkiem izdevis vairākus paša arī vizuāli noformētus ierakstus. Tiesa, pēdējo pāris gadu laikā dienasgaismu ieraudzījušie albumi A Turn of Breath (2014) un Cradle For the Wanting (2015) ir izskanējuši tālāk un plašāk. Žurnāls Rolling Stone pirmo ierindoja starp gada divdesmit ievērojamākajiem avangarda ierakstiem, bet britu laikraksts The Guardian Kreiguslavē kā reto no mūziķiem, kam izdodas bezbailīgi eksperimentēt un reizē radīt ko “fantastiski klausāmu”.

Audio: ieskats gaidāmajā albumā Circles – skaņdarbs A Single Hope

Īana Viljama Kreiga jauno albumu Circles jau nākammēnes izdos pazīstamā britu izdevniecības Fat Cat. Ar šo ierakstu jaunu dzīvību atgūs izdevniecības atzars 130701, kas savulaik radošās karjeras aizsākt palīdzēja mūziķiem Maksam Rihteram (Max Richter), Hauschka un Jouhanam Jouhansonam (Jóhann Jóhannsson). Augustā mūziķis dosies savā pirmajā koncertturnejā pa Eiropu, kuras noslēgums sagaidāms Durbē.

Īana Viljama Kreiga koncerts būs jau pasākums Durbē sērijas Zemlika nāk… ietvaros, gaidot sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu Zemlika, kas Latvijas mazākajā pilsētā norisināsies 28. un 29. oktobrī.

Biļetes uz koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – Bezrindas.lv. Tikai pirmo 30 biļešu cena ir 8 eiro. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Vairāk par mūziķi meklē šeit!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm