tv3.lv

Sākusies “Dzejas dienu” pēdējā nedēļa

Līdz ar septembra trešo nedēļu festivāls ”Dzejas dienas” iegājis finiša taisnē. Pēdējās dienās pieejama plaša programma, kurā kaut ko gaumei atbilstošu atradīs ikviens.

2014. gada 15. septembrī 10:43

Pirmdienas, 15. septembra, vakarā plkst. 18.00 RKTMC Mazā Ģilde (Amatu ielā 3/5) visi aicināti piedalīties Klasiskā dzejas vakarā, kas šogad notiks jau 13. reizi. Šogad laikmetīgo latviešu dzeju par mūsu mātēm un tēviem, par mums un Latviju lasīs trīs Jaunā Rīgas teātra aktieri Maija Apine, Ģirts Krūmiņš un Ivars Krasts. Lasījuma režisore ir Maija Apine, idejas autore – Liāna Langa. Klasisks dzejas vakars sāksies ar Valsts prezidenta, Nacionālās rakstniecības atbalsta fonda patrona Andra Bērziņa uzrunu, pasniedzot prēmijas pirmā rakstniecības konkursa laureātiem Jānim Rokpelnim un Arvim Vigulam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plkst. 19.00 ”Rīga 2014” kultūras vasarnīcā Esplanādē notiks ārvalstu viesu lasījumi. Pasākumā uzstāsies trīs Latvijas auditorijai vēl maz zināmi autori – Ostaps Slivinskis no Ukrainas, Efe Dujans no Turcijas un Dēnešs Kušovskis no Ungārijas, kā arī divi jau iepriekšējos gados iepazīti dzejnieki – polis Tadeušs Dombrovskis un Dragana Tripkoviča no Melnkalnes. Tāpat pasākumā vēl pēdējo reizi darbosies Dzejas pasts – iespēja kādam Latvijas robežās nosūtīt pastkarti ar dzejnieka attēlu un paša izvēlētām dzejas rindām, kas kartītei uzpūstas stencila tehnikā.

Otrdien, 16. septembrī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros pasaules pirmatskaņojumu Valsts Akadēmiskā kora ”Latvija” sniegumā piedzīvos divpadsmit jaundarbi projekta ”Dzintara ceļš” ietvaros. Projektam 12 dzejnieki no 12 Eiropas valstīm radījuši īpašus dzejoļus par dzintara tēmu, kas apvienoti ar 12 latviešu komponistu mūziku. Koncerta ietvaros tiks prezentēts arī albums/dzejas grāmata ”Dzintara ceļš”, kurā ieskaņotas visas 12 dziesmas, kā arī lasāmi dzejoļi oriģinālvalodā un to atdzejojumi. Koncertā būs iespējams arī dzirdēt, kā dzintara dzejoļi izskan pašu autoru lasījumā viņu dzimtajā valodā.

Trešdienas, 17. septembra, programmā – divi lasījumi. Plkst. 18.00 kultūrpreču mājā NicePlace Mansards (Kr. Barona ielā 21a) klausītājus uz lasījumu ”Asinsbalss” aicina latviešu izcelsmes dzejniece Dominika Zālītis no Kanādas un atdzejotājas Margita Gailītis un Dagnija Dreika. Plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā atkal Runās dzejnieks – lasījumā piedalīsies Kārlis Vēdiņš, Anna Auziņa, Inga Gaile, Ērika Bērziņa un Pēteris Draguns.

Ceturtdienas, 18. septembra, vakarā ”Dzejas dienu” ceļš atkal vedīs uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tur plkst. 18.00 tiks atklāta dzejnieku un multimākslinieku apvienības ”Orbīta” 15 gadu jubilejas izstāde ”Orbītai 15”. Laika gaitā ”Orbītas” pārstāvjiem izdevies radīt neskaitāmus mākslas un literatūras projektus – izdotas bilingvālas grāmatas, uzņemti video un audio darbi, sagatavotas publikācijas un radīti multimediāli mākslas darbi. Tā visa pārskats – izstādē, kas būs apskatāma līdz 28. septembrim. Plkst. 18.00 ”Vijoļšķūnī” (Mazā Krasta ielā 31) notiks tradicionālie Metafiziskās dzejas lasījumi. Šogad to nosaukums ir ”Autortiesības”, skatot autorības un līdzautorības tēmu.

Plkst. 19.00 kafejnīcā Trusis KAFE (Dzirnavu ielā 43) notiks ”Dzejcīņa” dažāda vecuma un pieredzes dzejniekiem. Vakars noritēs trīs kārtās, katrā no tām dalībniekiem tiek dotas 5 minūtes laika izteikties. Sniegumu katra posma beigās vērtēs gan žūrija, gan klātesošie klausītāji. Trešajā kārtā būs dzejnieku duelis, kura laikā tiks noskaidrots ”Dzejcīņas” uzvarētājs. Žūrijā trīs dažādu jomu pārstāvji – dzejnieks, uzņēmējs un modele. Arī pēdējā ”Runā dzejnieks” sesija norisināsies 18. septembrī plkst. 19.00 LU Humanitāro zinātņu fakultātes dārzā (Visvalža ielā 4a). Tajā šoreiz redzēsiet un dzirdēsiet Justīni Janpauli, Katrīnu Rudzīti, Ronaldu Briedi, Tomu Treibergu un Krišjāni Zeļģi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Dzejas dienu” noslēgumā, 22. septembrī, plkst. 18.00 peldošajā galerijā NOASS (AB Dambī 2) tiks atvērts Ievas Rupenheites dzejas krājums ”Nepāriet”.

Visi festivāla ”Dzejas dienas” programmā iekļautie pasākumi vēl joprojām ir bez maksas. Ar pilnu pasākumu programmu iespējams iepazīties festivāla mājaslapā dzejasdienas.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm