tv3.lv

Festivālā “Baltica” piedalīsies vairāk nekā 200 folkloras kolektīvu no Latvijas un ārzemēm

Līdz 10. jūlijam norisināsies Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Festivāls piedāvās daudzveidīgu pasākumu programmu Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā, kopā pulcējot 225 dažādus folkloras kolektīvu.

Visplašāk festivālā “Baltica” būs pārstāvēta Latgale, dažādos festivāla notikumos piedaloties 76 kolektīviem, savukārt, Rīgu un Rīgas reģionu pārstāvēs 35 kolektīvi, bet Kurzemi – 41 kolektīvs. Festivālā piedalīsies arī 38 Vidzemes, 29 Zemgales un 3 Sēlijas kolektīvi. Festivāla dalībnieki ir kolektīvi, kas festivāla “Baltica” repertuāra pārbaudes skatē par savu sniegumu saņēmuši I vai II kategoriju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: REINIS OLIŅŠ

Festivāla dalībnieku vidū būs arī divi latviešu diasporas kolektīvi – Ziemeļanglijas latviešu folkloras kopa “Dūdalnieki” un Latvijas Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa “Rēvele”, kā arī četri viesu kolektīvi: muzikantu grupa no Mostes Igaunijā (Mooste Rahvamuusikakooli Piiliklubi), dziedātājas no Serves Sāremā (Sõrve ansambel Ammuker), folkloras ansamblis “Labingis” no Viļņas, kā arī Viļņas Universitātes folkloras ansamblis “Ratilio”.

Foto: REINIS OLIŅŠ

Tradicionāli starp festivāla viesiem būs arī stāstniecības nozares pārstāvji. Apmeklētājiem būs iespēja gremdēties lietuviešu stāstnieces Mildas Varnauskaites (Viļņa) un oksitāņu stāstnieces Monikas Burgas (Monique Burg) iztēlē un mantotajās atmiņās.

Festivāla programma

Siguldas novadā 7. jūlijā plānoti festivāla atklāšanas sarīkojumi. Laikā no pulksten 12.00 līdz 15.00 dienas norises notiks Siguldā un Siguldas novada Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Lēdurgā un Mālpilī, kur festivāla dalībnieki saspēlēs dziesmās, vārdos un darbos.

Foto: NAURIS DAINIS/AGRIS TABAKS

Savukārt Turaidas muzejrezervāta Jāņkalnā no pulksten 15.30 līdz 17.30 kopā ar Ansi Jansonu visi, kam ir kokles, varēs vienoties “Zelta kokļu saspēlē” vai klausīties izcilu folkloras kopu gavilēšanu Dainu kalnā. Puksten 18.00 Dziesmu dārzā skanēs starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” atklāšanas koncerts “Spēlē šādu vakariņu”. Pēc koncerta pulksten 20.00 – lielā sadziedāšanās. Festivālā piedalīsies arī Siguldas novada folkloras kopas – Lēdurgas “Putni”, Mālpils “Mālis” un Siguldas “Senleja”.

8. jūlijā festivāls norisināsies Rīgā. Dienas garumā uz divām skatuvēm Vērmanes dārzā un Brīvības laukumā kopas no visas Latvijas parādīs mūsu tautas lokālo dziedāšanas tradīciju daudzveidību un klausītājiem dāvās iespēju iepazīt vietējo tradīciju, novadu dziedāšanas un muzicēšanas īpatnības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas Latviešu biedrības namā 8. jūlijā pulksten 17.00 norisināsies stāstnieku saiets, savukārt pulksten 21.00 – Festivāla klubs ar dančiem un dziesmu istabu. Spēles un dančus ierādīs 14 folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT zālē laikā no pulksten 11.00 līdz 18.00 notiks meistarklases iesācējiem mutes harmoniku, vargana un kokles spēlē, savukārt Lielajā zālē pulksten 19.00 skanēs Tradicionālās daudzbalsības koncerts “Saskanēja man dziedot”. Koncertā godā tiks celta katra novada, kā arī kaimiņzemju – Lietuvas, Igaunijas – tradicionālā vokālā daudzbalsība.

Foto: REINIS OLIŅŠ

Novadu dienā, 9. jūlijā, festivāls turpināsies Alsungā, Dundagā, Kuldīgā, Skrundā, Popē, Talsos un Ventspilī. Koncerti, spēles, sadziedāšanās, danči – tiek organizētas vairāk nekā 20 norises Kurzemē.

Savukārt, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā satiksies visi Latvijas novadi – notiks novadu kulinārā mantojuma parāde, kopu individuāli koncerti, folkloras kopu randiņi. Novadu dienas kulminācija būs sadziedāšanās sacensības, kurās aicināts līdzdarboties ikviens muzeja apmeklētājs.

Talsos, Sauleskalna estrādē 10. jūlijā pulksten 14.00 izskanēs starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” noslēguma koncerts “Krust` šķēr`s valodiņ!”. Pirms koncerta iecerēts festivāla dalībnieku gājiens pa Ķēniņkalna ejām uz Sauleskalnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: REINIS OLIŅŠ

Ieeja starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” pasākumos plānota bez maksas. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Turaidas muzejrezervātā ieeja saskaņā ar muzeja cenrādi.

Detalizētu informāciju par programmu un plānotajām norisēm var iegūt festivāla tīmekļvietnē http://www.festivalbaltica.com/programma/.

2022. gadā starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” tēma ir “Spēle” un moto “Nāc ar mani spēlēties”. “Baltica” kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Šogad festivālu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Turaidas muzejrezervātu, Kuldīgas novada pašvaldību, Rīgas domi, Siguldas novada pašvaldību, Talsu novada pašvaldību, Ventspils novada pašvaldību un Ventspils Kultūras centru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm