tv3.lv

Fonds ”Viegli” aicina ”nelaipot”

Imanta Ziedoņa fonda ”Viegli” komanda Kuldīgā, Pārventas parkā, izveidojusi vides mākslas objektu, kas aicina ”nelaipot”. Kuldīgā, vietā, kur jau vairākus gadus auguši fonda stādītie kulturālie kartupeļi, šogad iesētas saulespuķes, paužot atbalstu Ukrainas tautai.

21. jūnijā 12:45

Pārventas parkā Kuldīgā, pļavā izveidotā laukā, vasaras nogalē sliesies saulespuķes, kurām pāri uzceltas koka laipas. Mūsu senčiem tiesību un taisnības ideja ir izaugusi no jēdziena par taisnu un drošu ceļu. Mūsdienās šo dilemmu fonda komanda asociē ar laipošanu pa laipu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Pēdējo gadu notikumi gan globālā mērogā, gan pašu mājās, šķiet, radījuši jaunu standartu savstarpējām attiecībām. No sarunu biedra kā nekad agrāk sagaidām godīgu, vērtībās balstītu un racionālu nostāju, kas reizē ir kā indikators tam, kurā laipas pusē esam, un kā uzticības garants tam, ka ceļš pāri upei būs drošs,” par mākslas instalāciju pauž fonda ”Viegli” dibinātājs Jānis Holšteins-Upmanis.

Mākslas objekts, saulespuķu lauks stāv taisnības pusē, jo šajā jautājumā nedrīkst būt ”varbūt”, ”iespējams”, ”ja nu” vai jebkuras citas laipošanas formas.

Šī gada instalācija – saulespuķu lauks un laipa, ievada nākamo posmu fonda ”Viegli” un Ziedoņa muzeja aktivitātēm Kuldīgā. Plānots, ka vasaras beigās, līdz ar saulespuķu ziedēšanu, fonda komanda atklās jaunu platformu ”Radiožurnāls”. Tā būs digitāla vietne, kur lasīt un iepazīt Latvijas dabu, vietas un cilvēkus. Jaunizveidotās platformas galvenais redaktors būs viens no fonda dibinātājiem, mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis.

Kulturālo kartupeļu lauks Kuldīgā ir eksperimentāls projekts, kas izveidots 2019. gada pavasarī, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa literārā darba ”Kurzemīte”. Ziedoņa muzejs pēta un kopā ar Imanta Ziedoņa fondu ”Viegli” materializē grāmatā paustās vērtības. Šobrīd fonda ”Viegli” komanda dodas ekspedīcijās pa visu Latviju, lai fiksētu stāstus, kurus atspoguļot topošajā ”Radiožurnāla” platformā. Visām ”Radiožurnāla” aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālo mediju profilos: https://www.facebook.com/Radiozurnals.lv un https://www.instagram.com/radiozurnals.lv/.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm