tv3.lv

Grupas Stūrī Zēvele videoklipā piedalās filmas Es esmu šeit zvaigzne

Klajā nācis grupas Stūrī Zēvele pirmais mūzikas videoklips, kuru klipa veidotājiem ir vēlme dēvēt par īsfilmu. Turklāt  stāstā galvenajās lomās iejutusies Elīna Vaska, kuru atpazīsiet no plašu atzinību guvušās un Berlīnes festivālā apbalvotās latviešu filmas Es esmu šeit, un Reinis Briedis.

2016. gada 21. jūnijā 13:20

Plašajā pašmāju videoklipu klāstā šim darbam ir ambīcija izcelties ne tikai ar vizualizāciju un muzicējošas grupas atrādīšanu. Veidotāju iecere bija darbu izveidot kā īsfilmu ar savu stāstu, kas apvienojumā ar dziesmu Ceha dispečeram spēj pastāstīt kaut ko vairāk nekā tikai filma vai dziesma viena pati. Vai tas ir izdevies, spriedīs skatītāji, klausītāji un kritiķi. Kā uzskata daudzi kino profesionāļi, mūsdienu kino ainā žanrs, kur vēl aizvien rodami visvairāk eksperimenti ar kino valodu un formu, ir tieši mūzikas video segments.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Par klipa vienu no nopietnākajiem iedvesmotājiem jāmin franču kino dižgars Kriss Mārkers (Chris Marker), kam šovasar apritētu 95 gadi. Mūzikas klipa režisors ir Jānis Ābele (viņa līdz šim nozīmīgākais darbs ir īsfilma Augstāk par zemi, kura pērnā gada decembrī ieguva galveno balvu vienā no lielākajiem Francijas īsfilmu festivāliem Tous Courts Eksānprovānsā). Režisors cer, ka vismaz video dēļ daži cilvēki varbūt uzzinās un noskatīties brīnišķīgo Krisa Mārkera īsfilmu La Jetée, kas ir zināma kino profesionāļiem un ekspertiem, tomēr plašākā kino skatītāju sabiedrībā ir piemirsta.

Klipa tapšanā līdzdarbojās vairāki jaunie kino profesionāļi. Operators – Toms Šķēle, māksliniece – Elīna Milta, producente – Stefānija Trupovniece, grima māksliniece – Stīna Skulme, kā arī kino komandām dažas ne tik tipiskas profesijas pārstāvji kā fotogrāfs Juris Justs un tēlnieks Gaits Burvis. Kāpēc arī pēdējie divi meistari ir līdzdarbojušies? Tas jāskatās klipā/ īsfilmā!

Ansamblis Stūrī Zēvele dibināts Kuldīgā un nosaukums dots, pateicoties grupas drauga pārrakstīšanās kļūdai. Te apvienojušies draugi no bērnības, kurus vieno arī mīlestība uz mūziku. Laika gaitā grupas sastāvs ir mainījies, bet vairākus gadus tajā stabili darbojas pieci dalībnieki – Kate, Klāvs, Justīne, Maija un Uldis. Liekot lietā gandrīz klasisku indīpopa sastāvu, bet bez stingriem žanriskiem šabloniem, jaunajā albumā mūziķi radījuši silti rotaļīgu un gaišu skaņu sajūtu ar latviešu dzejnieku Kārļa Vērdiņa, Ingas Gailes, Klāva Elsberga tekstiem. 2016. gada maijā, grupa laida klajā savu otro studijas albumu Labdien.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm