tv3.lv

Ir radīts projekts "TrombonsLV" un torņu mūzikas koncerti

Ir radīts projekts “TrombonsLV”. Projekta radīšanas pamatā ir visai sarežģītā situācija Latvijas pūšaminstrumentālajā nozarē. Kā pirmais muzikālais projekts būs torņu mūzikas koncerti no Rīgas rātsnama balkona ar pirmo koncertu 3. jūlijā pulksten 20.00.

3. jūlijā 17:31

“Kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem mēs lēnām, bet ļoti neatlaidīgi, esam piedzīvojuši visai dramatisku Latvijas pūšaminstrumentālā žanra mūziķu skaita samazinājumu – šobrīd ir ļoti grūti nodrošināt pilnus mūziķu sastāvus Latvijas orķestros. Tāpēc ir pienācis laiks sākt mērķtiecīgi strādāt, lai šī krīze mazinātos,” stāsta  projekta iniciators Vairis Nartišs un piebilst: “Mērķis ir apvienoties, radīt muzikālus projektus, realizēt inovatīvas un atraktīvas idejas, strādāt pie izglītības projektiem, beidzot apkopot Latvijas trombona vēsturi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par projekta galvenajiem uzdevumiem V. Nartišs teic: “Galvenais uzdevums ir strādāt un vēlreiz strādāt, lai pēc 10 gadiem trombona spēle jauniešiem liktos interesanta un pievilcīga.”

“Ir radīta muzikāla apvienība “TrombonsLV”, kura nepastāvēs vienā konkrētā instrumentālajā sastāvā, bet, apvienojot labākos Latvijas trombonistus, piedāvās visdažādākos sastāvus konkrētajai radošajai idejai. Papildus tam, ceram jau tuvākajā laikā nākt klajā lieliem jaunumiem, kas Latviju iezīmēs arī trombona pasaules kartē,” stāsta V. Nartišs.

Kā pirmais muzikālais projekts projektam “TrombonsLV” būs torņu mūzikas koncerti no Rīgas rātsnama balkona. Koncerti notiks septiņas svētdienas. Šajos koncertos muzicēs vadošie Latvijas trombonisti – Vairis Nartišs, Artūrs Hrustaļovs, Māris Zondaks un tubists, LTV šova “Radīti mūzikai” uzvarētājs, Kaspars Šmits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgā šāda regulāra koncertu tradīcija pastāvēja līdz apmēram 19.gadsimtam. Muzicēšana notika lielos svinību gadījumos – piemēram Ziemassvētkos, Lieldienās, Vasarsvētkos u.c. svinību gadījumos Rīgas pilsētas noteikumos bija paredzēts, ka mūziķiem svētkos ir jāuzstājas un nereti šie koncerti tika atskaņoti ne tikai no baznīcu torņiem, bet arī rātsnama balkona. Protams, torņu mūzikai viduslaikos bija arī funkcionāla nozīme – speciāli algoti sargi dežūrēja baznīcu torņos un informēja vai brīdināja pilsētniekus par esošo situāciju vai aktualitātēm pilsētā.

Torņu mūzikas koncerti no Rīgas rātsnama balkona notiks sekojošos datumos:

3. jūlijs pulksten 20.00

10. jūlijs pulksten 20.00

17. jūlijs pulksten 20.00

24.jūlijs pulksten 20.00

31 jūlijs pulksten 20.00

7. augusts pulksten 20.00

14.augusts pulksten 20.00

Vairis Nartišs ir trombonists. Izsmalcināts mākslas un stila gardēdis. Īstais cilvēks savā īstajā vietā un laikā, kurš par savu profesiju deg gan sapņos, gan nomodā. Apliecinot sevi kā vienu no radošākajiem un artistiskākajiem Latvijas pūšaminstrumentālistiem, Vairis dibinājis vairākus krāšņus pūšaminstrumentu projektus: amizanto “Shady Brass Q”, “Riga Brass”, grupu “CHARM” un mīlīgas nostalģijas apdvesto “Zaļumballes orķestri”. Savukārt, pirms diviem gadiem, kā atbildi Covid19 pandēmijai, Vairis ir radījis atraktīvo monoizrādi “Pūt un Palaid”, kura ar panākumiem visā Latvijā ir atskaņota teju 40 reizes.

Savas sirdslietas – trombona – smalkumos Vairis turpina urķēties, neapstādamies pie sasniegtā, radoši azartiskos meklējumos nerimstot uzzināt, kas lācītim (lasīt – pūšaminstrumentiem) vēderā. Šobrīd ar sev tipisko azartu viņš mūrē pamatus veiksmīgai solokarjerai, priekšnesumos izmantojot ne tikai visdažādākos trombona paveidus, bet arī multiefektu procesorus, cilpu mašīnas un trāpīgus vizuālos efektus. Rezultāts? Akadēmiskās mūzikas žanrisko robežu paplašināšana ar monoizrādēm, instrumentālām performancēm un multišoviem, kas Vairi ļauj iepazīt ne tikai kā trombona spēles virtuozu, bet arī kā atraktīvu ideju ģeneratoru un asprātīgu scenāriju autoru.

Mūziķis turpina Latvijas sasniegumus mūzikā, pirms dažiem gadiem kļūstot par leģendārā pūšaminstrumentu ražotāja “Vincent Bach” oficiālo mākslinieku. Nartišs ir pirmais metāla pūšaminstrumentālists Baltijā ar šādu godu un novērtējumu, un neapšaubāmi tas ir būtisks sasniegums visai Latvijas mūzikas pasaulei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāatzīmē, ka interneta veikala Nartiss.lv vadītājs Vairis Nartišs ir ne tikai mūziķis, bet arī mecenāts. Viņš ir izveidojis īpašu jauniešu atbalsta programmu, kur Latvijas jaunajiem mūziķiem ir iespēja saņemt mūzikas instrumentus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm