tv3.lv

Japāņu un latviešu dejotāji tiksies izrādē Grīziņkalnā

23. un 24. augustā Grīziņkalnā skatītājiem tiks piedāvāts Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta “Deja iziet pilsētā” nākamais darbs, ko radījis japāņu mākslinieku kolektīvs “contact Gonzo” no Osakas sadarbībā ar latviešu laikmetīgās dejas horeogrāfiem.

2014. gada 20. augustā 10:05

Ieraudzīt “contact Gonzo” dalībniekus darbībā ir pārsteigums – tā ir izteikti, pat ekstrēmi fiziska kontakta improvizācija, kas notiek ar negaidītu tiešumu, brīžiem atgādina kaušanos, brīžiem – virtuozu deju. Ar humoru, inteliģenci un pašcieņu “contact Gonzo” dalībnieki pārvērš ķermeņu sadursmes, kritienus un triecienus aizraujošā izrādē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“contact Gozo” unikālā kustību metode dzima eksperimentu ceļā. Pilsētas ietves, parki un šķietami anonīmi laukumi allaž ir bijuši viņu iecienīta darba vide, lai gan kopš grupas dibināšanas 2006. gadā, “contact Gonzo” ir uzstājušies gan MOMA muzejā Ņujorkā, gan vairākos nozīmīgos Eiropas un Āzijas laikmetīgās mākslas festivālos.

Rīgā “contact Gonzo” trīs nedēļas strādāja kopā ar septiņiem latviešu jaunās paaudzes horeogrāfiem. Viņu ”studija” bija Grīziņkalna ielas, pagalmi, vārtrūmes un parki, tādējādi īstenojot projekta “Deja iziet pilsētā” ieceri paplašināt dejas ierasto praksi un teritoriju, novirzot izpētes un izrāžu tapšanas procesu uz Rīgas apkaimēm. Katru dienu dalībnieki saņēma jaunus uzdevumus, kas krasi atšķīrās no ierastā dejas procesa, un katras dienas noslēgumā “contact Gonzo” izveidoja īsu video. Viens no piemēriem:

Deju grupā “contact Gonzo”apvienojušies četri japāņu puiši, kas pārstāv atšķirīgas mākslas disciplīnas – grafisko dizainu, fotogrāfiju, glezniecību, video, taču kopā nodarbojas ar pašu izstrādāto kustību metodi, kas apvieno kontaktimprovizācijas tehniku ar parkūra, cīņu mākslas, skeitborda, interneta vides un urbānās kultūras elementiem. Grupas nosaukums ir atsauce uz amerikāņu rakstnieka Hantera S. Tompsona radīto Gonzo žurnālistikas estētiku un norāda uz vēlmi lauzt pastāvošās normas un izpratni par to, kas ir žanram piederīgs. Savu metodi contact Gonzo pielieto arī veidojot instalācijas, video un foto darbus. Vairāk: contactgonzo.blogspot.com

“contact Gonzo” filozofija balstās interesē par kustības fizisko dabu un ķermeniskā reakcijā, kas seko kā atbilde noteiktai darbībai, piemēram, sitienam. Rezultāts ir pārsteidzošs, jo ķermeņu kustībās nav nekā auksta vai mehāniska. Tieši pretēji, visas darbības caurstrāvo godīgums, savukārt radušos kustību virknējumu var salīdzināt ar viļņa veidošanos.

“contact Gonzo” un latviešu dejotāju kopdarbs sāksies ar videoinstalāciju centra ”Koka Rīga” telpās 23. un 24.augustā plkst. 19:00, bet pēc tam aizvedīs skatītājus uz kādu no apkaimes kolorītajiem pagalmiem, kur notiks izrāde. Ieeja bez maksas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm