tv3.lv

JRT nākamā gada pavasarī gatavojas atgriezties tā vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā

Jaunais Rīgas teātris (JRT) uzsāk pēdējo sezonu Mierā ielā un gatavojas atgriezties savās vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā 2023. gada pavasarī, bet jaunajā sezonā skatītājiem piedāvās rekordlielu jauniestudējumu skaitu, informēja JRT pārstāvji.

15. augustā 13:26

JRT augustā uzsāk savu pēdējo sezonu pagaidu telpās Miera ielā 58a. Pavasarī plānots skatītājus sagaidīt savās mājās Lāčplēša ielā ar trim skatītāju zālēm. Jaunajiem spēles laukumiem JRT pilnībā sagatavojis arī aktieru sastāvu. Sezonu uzsāks ar 28 aktieru trupu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzšinējiem aktieriem pievienojas 11 Latvijas Kultūras akadēmijas JRT kursa beidzēji, kā arī jau vairākas sezonas JRT izrādēs spēlējošais aktieris Jānis Skutelis. Trupā atgriežas arī aktrise un režisore Kristīne Krūze.

Miera ielā Mazajā un Lielajā zālē skatītājiem plānots piedāvāt desmit jauniestudējumus, kurus iestudēs Alvis Hermanis, Gatis Šmits, Elita Kļaviņa, Kristīne Krūze, Gerds Lapoška un Uldis Tīrons. Atgriežoties Lāčplēša ielā 2023. gada pavasarī, vairākas izrādes veidos Alvis Hermanis, režisors Pēteris Krilovs un pirmo reizi Latvijā izrādi iestudēs izcilais režisors Dmitrijs Krimovs.

Domājot par XXI gadsimta cilvēkiem un jaunajām dzīves tēmām mūsdienu pasaulē, sezonas repertuāru veido visjaunākā dramaturģija un klasikas šedevri, informēja teātra pārstāvji. Līdzās garīgās vertikāles meklējumiem, ideoloģiju sadursmēm un cīņām šodienas pasaulē, JRT uzmanības fokusā ir cilvēcisko attiecību kvalitāte kā viens no dzīves vērtību mēriem. Ar cilvēciska siltuma meklējumiem un ielūkošanos rafinētos manipulācijas mehānismos mūsu hiperdigitalizētajā laikmetā JRT atvadīsies no savām pagaidu mājām Miera ielā.

Alvis Hermanis
JRT mākslinieciskais vadītājs

“Mūsu šīs sezonas devīze “Pēdējā sezona Miera ielā” skan drusku draudīgi. Un tā tas arī ir domāts. Klusums pirms vētras. Aprīlī jau ceram atgriezties Lāčplēša ielā. No Miera ielas uz Lāčplēša ielu – arī tas jau skan pietiekami simboliski.”

Trupas sastāvs nu ir dubultojies. Pirms gada bija 14 aktieri, nu būs – 28. JRT aktieru trupa ir nokomplektēta nākamajiem 10 gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Miera ielā 2022./2023. gadā plānotie jauniestudējumi

 • “Es atnākšu no tālienes” (K. Galea, režisore Elita Kļaviņa). Divas mākslas valodas apvienotas vienā projektā par sievietes sāpēm un sērām, par cerībām un spēku dzīvot. Pirmizrāde JRT Mazajā zālē 9. septembrī.
 • “Revolūcija” (J. Ronena, D. Šāds, režisors Gatis Šmits) Meklēs jautājumus tam, ko darīt ar tehnoloģijām, kas pilnībā ieņēmušas tavu dzīvi un nemaz negrasās to vairs pamest, uzkundzējoties visintīmākajās dzīves sfērās? Kā no tehnikas kalpa atgūt atpakaļ sevi – cilvēku? Pirmizrāde JRT Lielajā zālē 30. septembrī.
 • “Runāšanās par seksu” (M. Cade, režisore Kristīne Krūze). Berlīnes dramaturģes Majas Cades jaunākā luga “Runāšanās par seksu” uzrunā skatītājus ar svaigu XXI gadsimta intonāciju. Pirmizrāde JRT Mazajā zālē 2022. gada oktobrī.
 • Operācija “Mindfuck” (J. Ronena, D. Šāds, režisors Alvis Hermanis). Autoru dueta Jielas Ronenas un Dmitrija Šāda šopavasar radītā komēdija ļauj nonākt otrpus datora ekrānam un paskatīties, kā top rakstīts tas, ko mēs savos datoros un telefonos nereti lasām. Pirmizrāde JRT Lielajā zālē 2022. gada oktobrī.
 • “Žižeks. Pītersons. Gadsimta duelis” (V. Daudziņš, K. Znotiņš, režisors Alvis Hermanis). Uz JRT skatuves mēģinās izspēlēt slovēņu filozofa, neoliberālisma un politkorektuma kritiķa Slavoja Žižeka un kanādiešu klīniskās psiholoģijas doktora Džordana Pītersonu intelektuālo sadursmi, izmantojot viņu pašu citātus un argumentus, kontekstā ar to, kurš spēj pārliecināt vairāk – kreiso vai konservatīvo uzskatu apoloģēts. Tās pirmizrāde JRT Lielajā zālē 2022. gada oktobrī.
 • “Dzimšanas dienas kūka” (N. Haidls, režisors Alvis Hermanis). Ieskats kādas sievietes dzīvē no 7 līdz 107 gadu vecumam. Kā mainās saskarsme ar cilvēkiem, esot meitai, draudzenei, sievai, mātei, tantei, vīramātei, atraitnei, otrai sievai, vecmāmiņai, vecvecmāmiņai. Pirmizrāde 2022. gada novembrī.
 • “Karalis Līrs” (V. Šekspīrs). Aktrise Guna Zariņa izspēlēs savu versiju par Viljama  Šekspīra traģēdiju “Karalis Līrs”. Pirmizrāde 2022./ 2023. gada ziemā.
 • “Pelēka vasara, saulaina ziema” (autors un režisors Gerds Lapoška). JRT jaunais aktieris un režisors Gerds Lapoška ir radījis savu stāstu par jauna rakstnieka dzīves izjūtām, veidojot mākslu XXI gadsimtā, par saskarsmi ar  sievietēm un sapņiem. Pirmizrāde 2022./ 2023. gada ziemā.
 • “Mazās lapsas”(L. Helmane, režisore Kristīne Krūze). Gan uz indivīdu, gan uz sabiedrību. 1939. gadā sarakstītā ģimenes drāma “Mazās lapsas” ir dziļa cilvēcisko attiecību studija, kurā ielaužas naudas pārbaudes spēks. Pirmizrāde 2022./ 2023. gada ziemā.
 • “Veclaiku muižnieki” (N. Gogolis, režisors Uldis Tīrons). Nikolaja Gogoļa stāsta “Veclaiku muižnieki’ iestudējums ar Čulpanu Hamatovu, Gundaru Āboliņu un Kasparu Znotiņu galvenajās lomās veltīts ikdienas dzīves un augstāko ideālu attiecībām. Pirmizrāde 2022./ 2023. gada ziemā.

Lāčplēša ielā 2022./2023. gada pavasarī plānotie jauniestudējumi

 • “Sapņu tulkotāju sekta” (M. Pavičs, režisors Alvis Hermanis). Izrādei iedvesma ir Milorada Paviča grāmata “Hazāru vārdnīca” un tajā piedalīsies visi 28 JRT aktieri. Sapņu tulkošana kā vēl viena metafora tam, ar ko teātrī mēģina nodarboties.
 • “Balss no kora” (autors un režisors Dmitrijs Krimovs). “Balss no kora” ir mēģinājums sacerēt teātri tā, kā to būtu darījis Antons Čehovs, ja viņš būtu piedzīvojis Oktobra revolūciju un boļševiku nākšanu pie varas.
 • “Mopsāna stāsti” (G. Mopasāns, režisors Pēteris Krilovs). Režisors Pēteris Krilovs savā izrādē centīsies savērt vairāku Mopasāna īso stāstu mozaīku kopā ar impresionistu gleznu animēšanu (citēšanu), brīžiem gremdējoties zaļganā absinta dzērāju uzbudinātā psihē.
 • “Idiots. Sākums” (F. Dostojevskis, režisors Alvis Hermanis). Teātrī cilvēks satiekas ar sevi un ierauga sevi visā spektrā. Kā grēcinieks un kā svētais.
 • “Valija un Naumis” (M. Zieda, režisors Alvis Hermanis). Izrāde veltīta Valentīnai Freimanei un Normundam Naumanim.

Jau ziņots, ka JRT pagaidu mājvietā Miera ielā 15. augustā plkst. 11.00 preses konferencē teātra pārstāvji plānoja informēt par jaunās sezonas aktualitātēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm