tv3.lv

Jūnija beigās sāksies festivāls ”Rīgas Ritmi 2021”

Festivāla 21. izlaiduma galvenie koncerti šogad notiks VEF Kultūras pilī 2. un 3. jūlijā. Šo pasākumu formāts būs pielāgots gan pret Covid-19 vakcinētajiem vai šo slimību pēdējā pusgada laikā jau pārslimojušajiem klausītājiem, kuri varēs uzrādīt izdrukātu vai viedierīcē saglabātu Covid-19 sertifikātu, gan tiem klausītājiem, kuri varēs uzrādīt pēdējo 48 stundu laikā veiktu Covid-19 testu vai pēdējo sešu stundu laikā veiktu Covid-19 ātro testu ar negatīviem rezultātiem.

2. jūlijā pulksten 19 VEF Kultūras pilī uzstāsies prestižās ”Grammy” balvas nominanti – globālās mūzikas supergrupa ”Bokanté”, ko dibinājis Michael League, kurš zināms arī kā leģendārās džezroka grupas ”Snarky Puppy” līderis. ”Bokanté” Gvadelupas kreolu valodā nozīmē ”Apmaiņa” un tieši no šīs Karību reģiona salas nāk grupas krāšņā vokāliste Malika Tiroliena (Malika Tirolien). Abiem Rīgā pievienosies vēl septiņi lieliski mūziķi, tajā skaitā arī ”Art of Riga Jazz” sērijas koncertā sevi jau spilgti apliecinājušais amerikāņu lap steel ģitāras meistars Rūzvelts Koljērs (Roosevelt Collier) un grupā ”Snarky Puppy” spēlējošais ģitārists Bobs Lanceti (Bob Lanzetti).

Savukārt 3. jūlijā VEF Kultūras pilī uzstāsies jaunā flamenko un džeza stilistikā muzicējošais spāņu saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana. Viņš Rīgas publikai piedāvās koncertu, kurā, runājot paša mākslinieka vārdiem, ”klausītāji varēs izbaudīt muzikālu ceļojumu no flamenko saknēm līdz mūsdienu džeza mūzikas dziļumiem”. Šī iemesla dēļ Antonio pavadošā grupa devusies koncerttūrē vispilnākajā savā sastāvā, kurā ietilpst arī divi flamenko dejotāji, flamenko ģitārists un džeza kvartets.

Taču festivāls tiks atklāts ar eksperimentēt mīlošā Latvijas jaunās paaudzes džeza pianista Rūdolfa Macata uzstāšanos pulksten 19 kultūrtelpā ”M/Darbnīca” K. K. fon Stricka villas kvartālā, Aristīda Briāna ielā 9. Šis un visi pārējie festivāla koncerti būs pieejami tikai pret Covid-19 vakcinētajiem vai šo slimību pēdējā pusgada laikā jau pārslimojušajiem klausītājiem.

1. jūlijā pulksten 19 turpat uzstāsies vēl viena Latvijas jaunās paaudzes džeza pianista Toma Mikāla trio, kas piedāvās izteikti krāsainu muzikālo ceļojumu, izpildot gan oriģinālkompozīcijas, gan džeza standartus.

Savukārt mūzikas namā ”Daile”, Krišjāņa Barona ielā 31, pulksten 20 uzstāsies pieredzējušā Latvijas džeza pianista Viktora Ritova vadītā apvienība ”Riga Jazz Allstars”. Tajā apvienojušies mūziķi, kuri ilgus gadus ir džeza mākslinieku konkursa ”Riga Jazz Stage” pavadošās grupas pamats. Viņiem pievienosies arī jauna un talantīga vokāliste Paula Saija, izdziedot gan džeza standartus, gan vēl nedzirdētas Maestro Raimonda Paula dziesmu versijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2. jūlijā festivālā startēs arī Latvijas džeza mūzikas izdevniecības ”Jersika Records” piedāvātā ”Jersika Records Stage” mākslas centrā ”Noass” uz AB dambja. Tur no pulksten 18 tiks radīta īstena brīvdabas džeza festivāla atmosfēra, kurā uzstāsies mūziķi, vinila DJ setu piedāvās izdevniecības dibinātājs Mareks Ameriks un tiks demonstrētas džezam veltītas filmas. Primārais notikums būs publiski pieejamas Latvijas un Lietuvas mākslinieku koncertskates, kas tiks prezentētas arī mūzikas industrijas profesionāļiem un prestižu masu mediju žurnālistiem no ārvalstīm.

2. jūlijā uz ”Jersika Records Stage” uzstāsies džeza kvartets Vyšniauskas/Čudars/Poišs/Arutyunyan ar izcilo jaunās paaudzes lietuviešu trompetistu Dominykas Vyšniauskas priekšplānā, neparastais džeza dzejas projekts ”klausies”, kurā mūziku un literārās izpausmes apvieno dzejniece Aleksandra Line, pianists Edgars Cīrulis un ģitārists Kaspars Vizulis, kā arī Kristapa Vanadziņa trio, kas prezentēs savu nupat klajā nākušās plates ”The Love Garden Has Overgrown” programmu.

Vēl 2. jūlijā pulksten 20 mūzikas namā ”Daile” uzstāsies lietuviešu modernā džeza vecmeistari ”Shinkarenko Jazz 4N” kopā ar kolorīto dziedātāju Nedu. “Shinkarenko Jazz 4N” ir Leonīda Šinkarenko vadīts kvartets, kas piedāvā grūvīgu, elektroakustisku oriģinālmūziku, kurā liela loma atvēlēta basa un bungu saspēlei, bet neparastus muzikālos akcentus rada divu saksofonu kopskanējums.

Tajā pašā vakarā pulksten 19 kultūrtelpā ”M/Darbnīca” uzstāsies topošo un esošo Rīgas Doma kora skolas absolventu apvienība jeb jaunā pianista Gata Breijera sekstets, piedāvājot hārdbopa, afrikāņu džeza, spirituālā džeza un avangarda stilu sajaukumu, bet pulksten 20 klausītājus priecēs Latvijā dzīvojošā somu pianista Tuomo Uusitalo trio. Tuomo ir godalgots pianists, komponists un aranžētājs, kurš dzimis Tamperē, izdevis vairākus albumus kā dažādu mūziķu sastāvu līderis un savulaik pat paspējis nostiprināties uz Ņujorkas džeza skatuves.

3. jūlijā no pulksten 18 turpināsies brīvdabas džeza festivāla gaisotne pie ”Jersika Records Stage” mākslas centrā ”Noass” uz AB dambja. Tur vakara laikā uzstāsies ģitārists Jānis Ruņģis, kurš brīvi improvizēs ar vēl dažādiem mūzikas instrumentiem, lietuviešu saksofonistu duets Liudas Mockūnas un Arvydas Kazlauskas, kas piedāvās avangardisku lidojumu, atsaucoties uz nesen klajā nākušo kopplati ”Purvs”, kā arī vibrofonists Miķelis Dzenuška ar grupu ”Uzvaras bulvāris”, kas sola patiesu dzīvā koncerta enerģētiku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūzikas namā ”Daile” pulksten 20 īpašu programmu kopā ar saviem muzikālajiem draugiem prezentēs pianists Kristaps Vanadziņš, piedaloties arī spēcīgās balss īpašniecei Ievai Kerēvicai. Viņa bijusi laureāte vairākos vokālistu konkursos, ieskaitot starptautisko džeza izpildītāju konkursu ”Sony Jazz Stage”, un komponē dziesmas arī pati. Kādu no tām varbūt izdzirdēsim arī 3. jūlija vakara programmā.

Tikmēr kultūrtelpā ”M/Darbnīca” pulksten 19 savu uzstāšanos sāks bundzinieka Ivara Arutjunjana kvartets. Ivars savu bungu skanējumu un muzikālo pieredzi guvis studējot Kopenhāgenā, Berlīnē un Parīzē, bet uzstājies daudzās valstīs, spēlējot kopā ar Seamus Blake, Greg Osby, Jerry Bergonzi, Logan Richardson, Carsten Dahl un citiem starptautiski zināmiem mūziķiem.

Katru festivāla dienas vakaru no pulksten 22 kultūrtelpa ”M/Darbnīca” āra terasē piedāvās arī oficiālās festivāla ”Rīgas Ritmi 2021” džemsesijas kopā ar saksofonistu Tomu Rudzinski, kontrabasistu Tomu Poišu, bundzinieku Ivaru Arutjunjanu un citiem Latvijas džeza mūziķiem.

Biļetes uz visiem festivāla koncertiem nopērkamas aula.lv. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā rigasritmi.lv.

Novērtējot māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija šā gada maijā atkārtoti piešķīra festivālam ”Rīgas Ritmi” prestižo kvalitātes zīmi ”EFFE Label”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm