Kā pavadīt brīvo laiku šajā vasarā? Trīs kultūras un mākslas festivāli visai ģimenei

Klāt vasara un brīvlaiks, un daudzās ģimenēs kļūst aktuāls jautājums – kā pavadīt brīvo laiku? Vasara ir iespēju laiks – tā ir iespēja kopā doties dabā, ceļot, laivot, iepazīt jaunas garšas un pieredzes un līksmot vasaras festivālos! No labirinta, smilšu skulptūrām, cirka un tarantellas deju soļu apgūšanas līdz teātra izrādēm, muzikālam piedzīvojumam un viduslaiku spēlēm – plašais piedāvājums vasaras festivālos šogad visā Latvijā.

5. jūnijā 15:10

Sarunu festivāls “LAMPA”

9. un 10. jūnijā jau devīto reizi Cēsu pils parkā un citviet Cēsu pilsētvidē notiks Sarunu festivāls LAMPA. Kā vienmēr, LAMPAS komanda un pasākumu rīkotāji aicina iesaistīties interesantās sarunās, un arī bērniem un jauniešiem šogad tiks piedāvāts daudzveidīgs saturs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivālā nodarbi atradīs arī mazākie tā apmeklētāji. “mini LAMPA” bērniem solās būt koša un daudzpusīga – ar mākslas izstādi, “Brīnummājas” labirintu, radošām darbnīcām, mūziku, literatūru, leļļu teātri un citām radošām aktivitātēm.

Savukārt jauniešiem būs iespēja iesaistīties svarīgās sarunās par pieaugušo un gandrīz pieaugušo tēmām, diskutējot par politiku, finansēm, emocionālo veselību, labklājību, izmēģinot simulāciju spēles, piedaloties rakstīšanas meistarklasē un pat iejūtoties tiesneša lomā. Dalība bērnu un jauniešu programmā, tāpat kā visā festivālā – bez maksas.

Vairāk par festivālu atradīsiet ŠEIT.

17. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls “Summer Signs 2023”

10. un 11. jūnijā Pasta salā Jelgavā notiks ikgadējais smilšu skulptūru festivāls, kurā 17 tēlnieki no Indonēzijas, ASV, Mongolijas, Spānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas smilšu mākslā atveidos pasaules mūzikas hitus. Skanēs arī Latvijā iemīļotu mūziķu koncerti un norisināsies plaša programma ģimenēm ar bērniem.

Festivāla temats – pasaules hiti – iedvesmojis māksliniekus smilšu mākslā izteikt tādus pasaulslavenus skaņdarbus kā “Hotel California”, “Somewhere Over The Rainbow”, “No Woman No Cry”, “Take On Me” un citus, vizualizējot sajūtas, ko rada visiem labi zināmās dziesmas.

Smilšu skulptūru parka vērienīgākais mākslas darbs ierasti būs demo skulptūra, ko veidos latviešu tēlnieki Kārlis un Maija Īles. Viņus iedvesmojusi grupas “The Beatles” izpildītā kompozīcija “Yellow Submarine”. Abas dienas Pasta salā būs arī plaša programma ģimenēm ar bērniem – atrakcijas, izrādes un performances.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk informācijas par festivāla norisi atradīsiet ŠEIT.

Valmieras vasaras teātra festivāls

No 4. līdz 6. augustam norisināsies ikgadējais vasaras teātra festivāls Valmierā, kura gaisotne izrādēs, ārpus tām un pilsētā ir viens no iemesliem, kādēļ ģimenēm piedzīvot festivālu kopā. Šogad paredzētas vairākas pirmizrādes visai ģimenei, bet galvenā tēma būs pieņemšana, dažādo notikumu radīšanas procesā iesaistot šī gada festivāla galveno auditoriju – bērnus un jauniešus.

Īpašs uzsvars šoreiz likts uz jaunās paaudzes pasaules uzskatiem, pret kuriem pieaugušie bieži vien izturas neiecietīgi. Festivāla izrādes veidos Valmieras teātris kopā ar māksliniekiem no Igaunijas, sadarbībā ar Liepājas teātri taps izrāde Dmitrija Petrenko režijā kopā ar dramaturgu un pusaudžu psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu, bet sadarbībā ar Latvijas Leļļu teātri – izrāde Edgara Kaufelda režijā.

Horeogrāfe Kristīne Brīniņa veidos iestudējumu sadarbībā ar Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivālu. Izrādes iestudēs arī Matīss Budovskis, Liena Šmukste un Endīne Bērziņa, bet festivāla vizuālo koncepciju šogad veido mākslinieks Andris Eglītis kopā ar saviem skolas vecuma bērniem.

Vairāk informācijas par programmu un biļetēm atradīsiet ŠEIT.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm