Kuldīgas vecpilsētu iekļauj UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā

Šodien saņemta ilgi gaidīta ziņa – Kuldīga iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – tā, atzīstot un novērtējot Kuldīgas vecpilsētas unikālo vērtību arī pasaules mērogā. Lēmums pieņemts UNESCO komitejas 45. sesijā Saūda Arābijā, vēsta TV3 Ziņas.

17. septembrī 18:40

Šodien, 17. septembrī, UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 45. sesijā lēma par Kuldīgas uzņemšanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pēc lēmuma paziņošanas Latvijas delegāciju, kuru vada Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāvniecības OECD un UNESCO ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Indulis Ābelis un kurā līdzās Kuldīgas novada pašvaldības vadībai ir arī Kultūras ministrijas, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji, sveica citu valstu pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inese Astaševska
Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja

“UNESCO ir kvalitātes zīme, kas apliecina – Kuldīga pasaules kartē ir iezīmēta kā svarīga kultūras mantojuma vieta. Kopīgi ar iedzīvotājiem šo gadu laikā paveiktais pilsētas saglabāšanā un attīstībā, padara Kuldīgas stāstu īpašu. Esam paveikuši ļoti daudz, tāpēc ir milzīgs gandarījums, ka Kuldīgas vecpilsēta pasaules mērogā nu ir tikpat nozīmīga kā Ēģiptes piramīdas, lielais Ķīnas mūris, Atēnu Akropole un citas visiem labi zināmas vietas ar universālu vērtību. Paldies katram novadniekam, vecpilsētas ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem, pilsētas plānotājiem, būvniekiem un ikvienam, kurš pielicis savu roku, lai Kuldīga kļūtu par vietu, ar kuru lepojas visa pasaule!”

Kuldīga ir unikāla vieta, kas ataino tradicionālo Baltijas valstu arhitektūru, sapludinot latviešu un vācu tradīcijas. Īpaši labi te saglabājusies 13. līdz 18.gadsimtā izveidojusies pilsētas struktūra, pilsētvide un gleznainā Ventas upes ielejas ainava.  Kuldīga ne vien iemieso tipisku Kurzemes hercogistes pilsētvidi, bet arī ataino tā laika amatniecību un tradīcijas.

Ceļš uz UNESCO Kuldīgai bijis ļoti apjomīgs process vairāk nekā divdesmit gadu garumā. Šai laikā radīta mantojuma pārvaldības sistēma, veikta kultūras mantojuma vietu zinātniskā izpēte, izglītota sabiedrība un sakārtoti turpmākās apbūves noteikumi. Šajā laikā tapis arī Kuldīgas restaurācijas centrs un izveidota atbalsta programma, kas sargā vēsturisko apbūvi.

No Latvijas Pasaules mantojuma sarakstā iekļauts arī Rīgas vēsturiskais centrs, un ģeodēzisko uzmērījumu sistēma “Strūves ģeodēziskais loks”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm