tv3.lv

Kurp doties ”Baltajā naktī”? – skaties.lv notikumu izlase

Mūzika, māksla, kino, cirks, izstādes – šie un citi, kopskaitā vairāk nekā 50 vietējo mākslinieku un organizāciju, kā arī starptautisko mākslinieku projekti 6. septembrī iepriecinās rīdziniekus un pilsētas viesus mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2014” laikā.

2014. gada 5. septembrī 13:47

Portāla skaties.lv komanda izmeklējusi 10 notikumus, kam pievērst uzmanību devītajā ”Baltajā naktī”:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts kamerorķestris ”Sinfonietta Rīga” mūsdienu kultūras foruma ”Baltā nakts” ietvaros sniegs koncertus jaunatklātajā koncertzālē ”Rīga” Latvijas Zinātņu akadēmijā. Orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos mūsdienu komponistu mūziku, savukārt Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedri skaņdarbu starplaikos stāstīs par aizraujošiem un līdz šim nedzirdētiem pētījumiem Latvijas zinātnē.
Norises vieta: Latvijas Zinātņu akadēmija, Akadēmijas laukumā 1
Laiks: Plkst. 18.00 un 21.00

Turpinot tradīciju, Latvijas Jaunā teātra institūts iepazīstinās ar laikmetīgā cirka māksliniekiem – francūžu Borisa Gibē un Florāna Hamona projekta “Mouvinsitu” pasaules pirmizrādi, ko papildinās asprātīgu un poētisku video darbu izstāde. Izrāde apvieno laikmetīgās dejas, cirka un kinomākslas elementus un ar kustības palīdzību uzbur nereālus, fiktīvus mirkļus, kas ļauj gluži fiziski sajust tukšumu, zaudēt realitātes sajūtu, iegrimt sapņos un uzrakstīt kino scenāriju uz skatuves.
Norises vieta: VEF Kultūras pils zālē un foajē, Ropažu ielā 2
Laiks: Izrāde plkst. 19.00 (ilgums 1h), izstāde no plkst. 18.00 līdz 21.00

Francūžu Borisa Gibē un Florāna Hamona projekts ”Mouvinsitu”. Publicitātes foto

Franču mākslinieks Antonīns Fornē (Antonin Fourneau) aicina piedalīties suģestējošā mākslas radīšanas aktā – ar ūdeni gleznojot gaismas attēlus un zīmes. Fizikas un mākslas instalācija ”Ūdens–gaismas graffiti” sevī apvieno divas pasaules pamatstihijas – gaismu un ūdeni. Un ne bez radības kroņa – cilvēka iejaukšanās!
Norises vieta: Operas skvērā, Aspazijas bulvārī 3
Laiks: No plkst. 21.00 līdz 3.00

Nepieradinātās mūzikas un saistītās mākslas biedrība “Skaņu mežs” aicina uz eksperimentālās mūzikas vakaru, kurā uzstāsies aktuāli franču eksperimentālās mūzikas pārstāvji, tostarp elektroakustikas projekts Kassel Jaeger, improvizējošs ērģelnieks Žans Liks Gijonē, kā arī komponista Lika Ferrari atraitne Brunhilde Ferrari, kas atskaņos vīra kompozīcijas. Vakaru ievadīs latviešu komponista Andra Dzenīša jaundarbs.
Norises vieta: Anglikāņu baznīca, Anglikāņu ielā 2

Kinoteātrī ”Splendid Palace” risināsies multimediāls projekts ”Landscapes”, kas iecerēts kā mūzikas un fotomākslas sintēze. Tajā uzstāsies divi latviešu mūziķu dueti – ”Duo Solisti” – flautiste Aiva Elsiņa (Latvija/Itālija) un pianists Simone Pionjeri (Itālija), kā arī duets – trompetists Jānis Porietis un pianiste Liene Andreta Kalnciema. Mūziķu spēli uz kino ekrāna bagātinās Jāņa Porieša īpaši veidotas fotoprojekcijas.
Norises vieta: Kino ”Splendid Palace”, Elizabetes ielā 61

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar īpašu īsfilmu programmu ”Baltajā naktī” lutinās Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS”. Iepazīstinot ar arvien plašāku popularitāti gūstošo īsfilmas formātu, visas nakts garumā ”2ANNAS” izrādīs visas Baltijas īsfilmu konkursam iesūtītās filmas. Seansi būs skatāmi divos kinoteātros: ”Splendid Palace” mazajā zālē, kur katra seansa sākumā būs iespēja noskatīties arī leģendāro Meljesa īsfilmu ”Ceļojums uz Mēnesi” (1902), kā arī kinoteātrī ”KSuns”. Līdztekus filmu seansiem Baltās nakts apmeklētājus iepriecinās arī audiovizuāla performance ”Andalūzijas suns” telpās.
Norises vieta un laiks: Programma ”Splendid Palace”, Elizabetes ielā 61, skatītājiem būs pieejama no plkst. 18:00 līdz 03:00, savukārt ”KSunī”, Elizabetes ielā 83/85, no plkst. 23:00 līdz 03:00.

Foto: Kadrs no filmas ”KK-2678”. Publicitātes foto

Baltajā naktī Latvijas Universitātes Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku ”Gaismas pilī” piedāvā starptautisko audiovizuāli laikmetīgo koncertprogrammu ”Videogrāfija IX: Space Textures VIII”, kas apmeklētājus priecēs jau devīto reizi. Šogad bez pašmāju māksliniekiem būs mākslinieki no Vācijas, Lielbritānijas un Krievijas.
Norises vieta: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3
Laiks: No plkst. 21.00 līdz 3.00

Kosmosa tēma tiks attītūta pasākumā ”Space.OUT”, ikvienam piedāvājot doties ”ārpus kosmosa”, lai ienirtu fikcijās, sajustu to, kas, iespējams, nemaz neeksistē, bet mēģinātu tam noticēt. ”Space.OUT” programmā: RISEBA audiovizuālās un mediju mākslas studentu īsfilmu skate un unikālā franču mūziķa un skatuves mākslinieka Žeralda Kurdiana fantastiskās zinātnes kosmosa opera “1999”.
Norises vieta: Pārdaugavas radošajā kvartālā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Ūdens ielā 6
Laiks: No plkst. 19:00 līdz 01:00

”Rīga 2014” programmā ”Baltās nakts” ietvaros notiks digitālās mākslas projekts ”Urbānais alfabēts” (”Connecting Cities Network” ietvaros). Savu urbāno alfabētu prezentēs dažādas kultūras, mākslas un dizaina personības, urbānā alfabēta pastkartes varēs veidot arī ikviens apmeklētājs. ”Lattelecom” kinovakarā tiks demonstrēta režisora Mišela Gondrī (Michel Gondry) filma ”Mood Indigo” jeb ”L’ecume des jours” (”Dienu putas”).
Norises vieta: Kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014”
Laiks: ”Urbānais alfabēts” no plkst. 18.00 līdz 01.00, kinovakars sāksies plkst. 21:00.

Vidzemes tirgū pie Gaļas paviljona notiks ”Brīvības dārza ražas svētki”. Tirgū ar savu autonomu apūdeņošanas sistēmu vertikālajās dobēs un plauktos visas vasaras garumā auga dažādi dārzeņi un garšaugi. Pasākuma ”Brīvības dārza Ražas svētki” ietvaros apmeklētāji tiks aicināti līdzdarboties ražas novākšanā un palīdzēt sagatavot krājumus ziemai. Ar padomiem dalīsies un par omulību rūpēsies tradicionālās kultūras pētnieces Una Smilgaine, Ieva Vītola un Signe Pucena, zīmējumu teātra režisors un aktieris Varis Klausītājs un māksliniece Kate Seržāne, arhitekts Ivars Šmits. Vidzemes tirgu ik pa laikam pieskandinās arī ermoņiku un dūdu melodijas Ivetas Tāles izpildījumā, ik pa brīdim dažādas atraktīvas intervences veiks igauņu māksliniece Kadri Tooma, lietuviešu mākslinieces un komponistes Rutas Vitkauskaites vadībā no dārzeņiem būs iespējams izgatavot mūzikas instrumentus. Vakaru noslēgs muzikāla performance – pirmatskaņojums ”Aroniju uvertīra”, kuru veidojuši trīs autori: komponiste Ruta Vitkauskaite Lietuva / Lielbritānija), skaņu mākslinieks Karls-Haincs Žerons (Vācija) un mākslinieks Bartaku (Beļģija).
Norises vieta: Vidzemes tirgus, Brīvības ielā 90
Laiks: No plkst.16.00 līdz 21.00

”Brīvības dārza Ražas svētki” Vidzemes tirgū. Publicitātes foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm