tv3.lv

Laimas Vaikules festivālā uzstāsies Metropolitēna zvaigzne Hibla Gerzmava

Metropolitēna zvaigzne, soprāns Hibla Gerzmava būs viena no īpašajām viešņām starptautiskajā mūzikas festivālā Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous, kas norisināsies no 5. līdz 8. jūlijam Dzintaru koncertzālē.

2016. gada 20. jūnijā 19:50

Hibla Gerzmava dzimusi 1970. gadā un ir pirmā un šobrīd vienīgā vokāliste, kas saņēmusi Grand Prix balvu Starptautiskajā Čaikovska Jauno izpildītāju konkursā 1994. gadā, kas arī ļāva dziedātājas vārdam izskanēt plašāk pasaulē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2010. gada septembrī Hibla debitēja Ņujorkas Metropolitēna Operā komponista Ž.Ofenbaha operā Hofmaņa stāsti (Les contes d’Hoffmann) kā Antonija un Stella, kam sekoja Mimi loma Franko Dzefirelli producētajā Dž. Pučīni operā Bohēma (La bohème). Ņujorkas Metropolitēnā Hibla izpildījusi arī Liu lomu Dž. Pučīni operā Turandota un šajā sezonā – Donnas Annas lomu V.A. Mocarta izrādē Dons Žuans (Don Giovanni) un Dezdemonas lomu Dž. Verdi operā Otello.

Kopš 2001. gada Hibla rīko savu festivālu Hibla Gerzmava ielūdz (Hibla Gerzmava invites). Pirmos 12 gadus festivāls notika Abhāzijā, Hiblas dzimtajā pusē. 2015. gadā nu jau 15. festivāls Hibla Gerzmava ielūdz tika atklāts Vīnē, bet noslēdzās oktobrī Kārnegi zālē, Ņujorkā.

Pateicoties īpašam Laimas Vaikules uzaicinājumam un draudzībai ar Hiblu Gerzmavu, arī Latvijas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja skatīt un klausīt izcilās operdziedātājas sniegumu, kas skanēs Dzintaru koncertzālē 7. jūlijā plkst. 19:00.

“Manā dzīvē apkārt ir tik daudz cilvēku – tūkstošiem, bet tikai ar dažiem ir tā, ka sadraudzējas, kad jūt viens otru no pirmās reizes. Precīzi neatceros, kad bija pirmā reize, kad mēs ar Hiblu satikāmies, bet no tās reizes līdz pat šodienai mums ir ļoti siltas attiecības. Viņa ir fantastiska māksliniece, un esmu sajūsmā, ka viņa pagodinās manu festivālu un uzstāsies tajā. Un man arī būs iespēja ar viņu nodziedāt kādu duetu. Domājam, ka tā būs mūsu Maestro Raimonda Paula dziesma, bet neatklāšu kura, jo mums jāsatiekas un jāsamēģina vispirms. Jebkurā gadījumā tas būs kaut kas neparasts un neatkārtojams,” pārdomās dalās Laima Vaikule.

Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm