tv3.lv

Latvijas keramiķi piedalīsies prestižā Eiropas keramikas skatē Dānijā

14. septembrī Dānijas pilsētā Bornholmā tiks atklāta prestiža Starptautiskā keramikas izstāde ”ECC 2014” (”European Ceramic Context 2014”), kurā piedalīsies arī Latvijas mākslinieki.

2014. gada 9. septembrī 16:29

LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vienmēr ir sasaistē ar savas nozares māksliniekiem, kuru darbi atrodas muzeja krājumā un kuri aktīvi piedalās muzeja rīkotajos izglītojošos pasākumos un izstādēs. Paralēli mākslas darbu glabāšanas un popularizēšanas aktivitātēm muzejs seko līdzi autoru daiļradei, to dokumentējot un informējot sabiedrību par viņu veiksmēm pasaules mākslas ceļos. Solis uz starptautisku atzinību ir arī dalība lielajos mākslas forumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viens no nozīmīgiem notikumiem ir Starptautiskā keramikas izstāde ”ECC 2014”, kas 14. septembrī tiks atklāta senā dāņu keramikas centrā – Bornholmas pilsētā. Jau 18. gadsimtā, balstoties uz vietējā māla ieguves iespējām, šeit tika uzbūvētas un strādāja vairākas keramikas fabrikas.

Bornholmas Mākslas muzejā izveidojusies tradīcija ik pēc diviem gadiem pamīšus rīkot gan keramikas, gan stikla mākslas izstādes. No katras valsts tiek izvirzīti mākslinieki divās kategorijās: ”Pieredzējušie meistari” un ”Jaunie talanti”. Latvijas mākslinieki, izturot spēcīgu konkurenci, piedalījušies jau visās iepriekšējās keramikas izstādēs-konkursos (”ECC 2006” un ”ECC 2010”). Šogad konkursu uzvarējušo 53 jau pieredzējušo meistaru un 45 jauno mākslinieku pulkā mūsu valsti pārstāvēs starptautiskas žūrijas izvēlētie keramiķi Inguna Skuja un Melisa Bradena (”SkujaBraden”), Inese Margēviča un jaunais mākslinieks Atis Šnēvelis, vēsta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva. Informācija par izstādes māksliniekiem un viņu darbiem tiks atspoguļota katalogā.

Izstāde veidota divās daļās – viena notiks Bornholmas Mākslas muzejā, kur varēs aplūkot meistaru darbus, savukārt otru – jauno mākslinieku darbu izstādi – atklās ”Grønbechs Gaard” galerijā. Pasākumā šogad tiks reprezentētas 30 Eiropas valstis. Māksliniekiem pavērsies iespēja pieredzes apmaiņai gan savstarpējos kontaktos, gan apmeklējot laikmetīgai keramikai veltītos izglītojošos pasākumus: lekcijas, meistarklases un semināru.

Keramiķu tandēma ”SkujaBraden” radītajā triptihā ”Sarkangalvīte un vilks. Mūsdienīgs stāsts” (2013) visiem zināmās pasakas sižets un galvenā doma izmainīti, interpretējot tos kā savdabīgu un šokējošu feminisma un vardarbības tēmu. Žūrija, sniedzot novērtējumu, atzīmēja mākslinieču augsto tehnisko profesionalitāti.

Inese Margēviča tiks pārstāvēta ar vairākām sižetiskām kompozīcijām, to skaitā arī ar apgleznotiem šķīvjiem no sērijas ”Riteņbraucējas” (2014).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunā mākslinieka Ata Šnēveļa diptihs ”Nakts dzīve” (2014) balstīts uz metaforu, kur caur pūces un sikspārņa tēliem un gaismēnu spēli mākslinieks vedina skatītāju atpazīt zemapziņā mītošās bailes no tumsas un nezināmā.

Inese Margēviča. Šķīvis ”Riteņbraucējas”. 2014. Porcelāns, platīns, gleznojums. Publicitātes foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm