tv3.lv

Liepājas teātris šodien atklās jauno sezonu

Liepājas teātris šodien, 12. septembrī, atklās savu 108. sezonu, aicinot skatītājus uz vēl nebijušu iestudējumu teātra vēsturē – kustību izrādi, kas veidota pēc Raiņa lugas ”Indulis un Ārija”.

2014. gada 12. septembrī 8:00

Aktieru trupai šis iestudējums ir liels izaicinājums, jo šādā izteiksmes formā viņi vēl nekad nav strādājuši, bet, kā uzsver aktrise Laura Jeruma, ”lai arī darba stundas ir garas, ir patīkami strādāt tik radošā atmosfērā. Šajā izrādē nav lielu un mazu lomu, ikvienam ir sava vieta un ikviens ir svarīgs. Strādājot, esmu atklājusi sevī daudz jaunu emociju, katru reizi esot uz skatuves, pār muguru skrien skudriņas. Esam gatavi emocijas nodot arī skatītājiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iestudējuma darbība risinās kuršu brīvības cīņu laikā 13. gadsimtā, kad viņus vēlas pakļaut gan vācieši, gan lietuvieši. Kara apstākļos uzplaukst kuršu vadoņa Induļa un vācu bruņinieku vadoņa meitas Ārijas mīlestība, kurai jāstājas pretī tautu naidam, karam, aizspriedumiem un atšķirīgajai reliģijai. Izrādes tapšanas procesā radošā trupa apmeklēja arī Embūti, lai labāk iepazītu vietu, kur pēc leģendas notikuši lugā attēlotie notikumi.

””Indulis un Ārija” ir ļoti laba luga, un pret to izturos ar ļoti lielu cieņu un atbildību,” stāsta Sergejs Zemļanskis. ”Izrāde nav pārāk jautra, jo stāsts ir ļoti nopietns, daudzslāņains un rosinās domāt par sevi un notiekošo. Un lai gan iestudējumā svarīgu lomu ieņem reliģiskie aspekti, šī izrāde galvenokārt ir par spēku un mīlestību – kur vīrietis ir spēks un sieviete – mīlestība. ”

Iestudējumā piedalās arī aktieri – Rolands Beķeris, Anete Berķe, Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Ilze Jura, Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Jānis Dreiblats, Inese Kučinska. Horeogrāfs un režisors – Sergejs Zemļanskis, kostīmus un scenogrāfiju – Maksims Obrezkovs, bet oriģinālmūziku – Pāvels Akimkins. Induļa un Ārijas lomās iejutīsies aktieri – Mārtiņš Kalita un Laura Jeruma.

Iestudējums tapis, pateicoties iegūtai prēmijai radošajā konkursā ”Modini kanonu! Rainis un Aspazija”, kuru 2014. gada pavasarī organizēja Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Memoriālo muzeju apvienība. To finansēja VKKF un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm