Saturs turpinās pēc reklāmas

Maestro Raimonds Pauls svin 85 gadu jubileju

Otrdien, 12.janvārī, maestro Raimonds Pauls svin 85 gadu jubileju un, cenšoties ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, gaviļnieku godināt plūda viņa apsveicēji, bet pats jubilārs steidzās uz Dzintaru koncertzāli, kur notika viņa jubilejas koncerta ieraksts, vēsta TV3 ziņas.

2021. gada 12. janvārī 21:20

Bez skatītāju aplausiem, bet ne bez apsveicējiem Maestro 12.janvārī svin apaļo 85 gadu jubileju. Valsts prezidents pie jubilāra šodien devās kājām. Ceļš no Rīgas pils līdz Latvijas Radio ēkai Doma laukumā pavisam īss, bet laikapstākļi ne tie patīkamākie.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ko dāvināt Raimondam Paulam, nav viegls uzdevums. Valsts augstākie apbalvojumi Maestro jau piešķirti. Tā nu Valsts prezidents Egils Levits Maestro pirmdien, 12.janvārī, pasniedza plaketi – dārgmetālā atveidotu Valsts prezidenta parakstu. Personīgs goda apliecinājums Latvijas mūzikas leģendai.

Maestro pateicās sev vislabāk zināmajā veidā – pie klavierēm.

Valsts prezidents Egils Levits

“Mēs visi pazīstam [Raimondu] Paulu – viņam tādas sveikšanas ne visai iet pie sirds, bet tās iet pie sirds pārējiem, tāpēc viņam nekas neatliek kā pieciest. Esmu ar Paula mūziku uzaudzis un turpinu dzīvot Paula mūzikā.

Vējaina un sniegota ziemas diena, bet, ienākot Latvijas Radio vestibilā, pārņem nepārprotama svētku sajūta. Skan Raimonda Paula dziesmu maratons un apsveicēji ar ziediem un kūkām rokās strīpām dodas pie jubilāra. 85 stundu maratons tikai ar Paula dziesmām. Tās izvēlējušies dažādi sabiedrībā zināmi cilvēki. Tā, piemēram, prezidenta izvēle bija “Cielaviņa”.

Cenšoties ievērot visus ierobežojumus, lai nebūtu drūzmēšanās, sveicēji ierodas pa vienam, pa diviem – iestāžu un orķestru pārstāvji, aktieri un dziedātāji. Kamēr TV3 ziņas ir līdzās, tikmēr saskaitām jau devīto atnesto torti.

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa

“Viņam noteikti “krīt uz nerviem” visi apsveikumi. Vislabāk viņam būtu četri koncerti dienā. Bet esmu ārkārtīgi priecīga, ka viņam būs vismaz viens koncerts šodien.”

Lūriņa norāda, ka to, ko viņai nozīmē Maestro, pat vārdos nevar ielikt. “Jūtos liktens izredzēta. Būt vienai no 1000 puķītēm, bet pašai iztēloties, ka esmu īpaša puķīte viņa dārziņā,” saka aktrise.

Visbeidzot uz īsu brīdi sastopam arī jubilāru. Viņš gandrīz nelaimīgs par lielo ažiotāžu, bet mundrs un, kā jau allaž, ar labu humora izjūtu!

“Tā svinēšana kā parasti notiks “Dzintaros” uz skatuves! Priekš manis noteikti [tas ir pats labākais]. Daru to, ko esmu daudzus gadus darījis un darīšu, kamēr vien varēšu. Es jau gatavojos telefonu izmest ārā, nevaru izturēt, bet saprotu tos cilvēkus, kas zvana un vēlas apsveikt. Par to visiem paldies!” tā Maestro.

Pie durvīm Paulu jau gaida transports – jādodas uz Dzintaru koncertzāli ierakstīt jubilejas koncertu, ko jau šovakar translēs ēterā. Tas tāds kompromiss, jo plānotās svinības nācās pārcelt pandēmijas dēļ. Tā nu šodien jāuzstājas tukšai zālei. Bez skatītāju aplausiem, bet nešaubīgi zinot, ka ikvienam Paula melodijas nav svešas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas