tv3.lv

Mākslinieki aicina uz atvērto durvju dienu VEF teritorijā

Rūpnīca ”VEF” nav slēgta, te jau gandrīz desmit gadus tiek ražota māksla. Par to varēs pārliecināties, šodien no plkst.14.00 līdz 23.00 apmeklējot pasākumu ”VEFs lai dzīvo!”, kas ir daļa no laikmetīgās mākslas festivāla ”Survival KIT 6”.

2014. gada 13. septembrī 8:00

VEF radošais kvartāls radās, kā nepieciešamība apvienoties mākslinieku un citām radošajām darbnīcām. Drīz to sāka dēvēt par vienu no radošajiem kvartāliem Rīgā. Sākotnējai idejai par nekomerciālu radošo industriju un laikmetīgās mākslas procesiem piemērotu vietu, ir pievienojusies kultūras uzņēmējdarbības forma. Pašlaik VEF radošajā kvartālā aktīvi darbojas darbnīcas Jubka, Luste, BlankBlank, Aijas Bley fotostudija, dizaina studija Graphic.lv, Nila Viļņa fotostudija, Andas Lāces darbnīca, trase Psaiho.lv, galerija Ziema, Veizāna deju skola un citi individuāli mākslinieki. Ieeja bezmaksas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasākumu ievadīs atvērto durvju diena darbnīcās, miniatūru izstādes galerijā ”Ziema” un A.Bley foto izstādes ”Portretu darbnīca” atklāšana, atvērtā skeitborda skola VEF skeitparkā. No plkst.14.00 līdz 18.00 apmeklētājiem būs iespēja pasākuma gidu pavadībā iepazīt VEF teritoriju un viesoties mākslinieku darbnīcās. Darbnīcā ”Luste” būs iespēja iemēģināt roku sietspiedes tehnikā izveidojot arī kādu līdzi ņemamu suvenīru ar rūpnīcas VEF tematiku. Savas darbnīcas durvis vērs arī fotogrāfs, dizainers Kalvis Kalsers studijā ”Graphic.lv”. Aijas Bley studijā notiks video akcija ”Mīlestības stāsti”, kurā ir aicināti piedalīties apmeklētāji izstāstot savu stāstu.

Projekta laikā radītie darbi ir daļa no utopiskās pilsētas, kas izveidota VEF radošā kvartāla teritorijā. Arī vietas specifika ir būtisks faktors, kas veicinājis radošo domu uzplaukumu bijušajās fabrikas ēkās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm