tv3.lv

Melānijas Vanagas grāmata “Veļupes krastā” izdota krievu valodā

Rakstnieces Melānijas Vanagas grāmatas, pēc kuras motīviem patlaban noris darbs pie Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” uzņemšana, piedzīvojusi tulkojumu krievu valodā.

2014. gada 9. septembrī 19:41

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem rakstnieces Melānijas Vanagas (1905-1997) vārds kļuvis zināms, sekojot jaunās Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” tapšanai. Starptautiskā kino projekta stāsts balstīts pazīstamākajā no Melānijas Vanagas iespaidīgā darbu klāsta – 1991. gadā pirmizdotajā grāmatā “Veļupes krastā”, kas vēsta par autores likteni 16 izsūtījumā (Sibīrijā) pavadītajos gados (1941-1957). Latviešu valodā grāmata izdota trīs reizes, bet šogad beidzot tapis arī pirmais šī vēsturiskā darba tulkojums – “Veļupes krastā” būs lasāma arī krievu valodā, tulkojumu veicis rakstnieks Roalds Dobrovenskis sadarbībā ar redaktori Žannu Ezīti, vēsta Melānijas Vanagas muzeja vadītāja Ingrīda Lāce.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Grāmatas tulkojuma krievu valodā atvēršana notiks piektdien, 12. septembrī, plkst. 17.00 Melānijas Vanagas muzejā, Amatas pamatskolā (Amatas novadā). Pasākumā piedalīsies rakstnieks un tulkotājs Roalds Dobrovenskis, redaktore Žanna Ezīte, Melānijas Vanagas vedekla Ruta Vanaga, “Veļupes krasta” bērns Andris Eglītis, kas pieredzējis izsūtījumu kopā ar grāmatas autori, kā arī akordeonists Aldis Baškers. Uz pasākumu aicināts ikviens interesents.

“Sieviete, zaudējusi visu, kas viņai dārgs, pārdzīvojusi pazemošanas, mokas, nepanesamu vergu darbu, nāvju virknes… Sieviete, kurai atņemta brīvība un Tēvzeme, sniedz vispārliecinošākās liecības par staļinisma noziegumiem, kurus mūsdienās daži grib attaisnot un teju vai apdziedāt. Bet vispirmāk šī ir grāmata par mīlestību – pret mīļoto vīru, dēlu, cilvēkiem, dzimto valodu, pret tautu, dabu un dzīvi – visu, kas deva spēku šīs apbrīnojamās grāmatas galvenajai varonei un autorei palikt dzīvai,” grāmatu raksturo Dobrovenskis.

“Veļupes krastā” ir mātes stāsts par neaptverami sarežģītu dzīves posmu. Šajā grāmatā nav bezcerības un vaimanu. Tā ir spēka avots,” saka Melānijas Vanagas muzeja vadītāja Ingrīda Lāce.

Izdošanu finansē biedrība “Amatas novada attīstības fonds”, atbalsta VKKF, Latvijas Literatūras centrs, Čiris. Grāmata drukāta tipogrāfijā “Latgales druka”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm