tv3.lv

Oktobris Rīgā būs ”Bērnu kultūras mēnesis”

Nākammēnes īpaši bagātīga programma gaidāma Rīgas bērnu un jauniešu centros un muzejos.

2014. gada 17. septembrī 17:30

Oktobrī Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Rīgas kultūras iestādēs tiks īstenota pasākumu programma ”Bērnu kultūras mēnesis”, aicinot bērnus kopā ar vecākiem sajust kultūras un mākslas dažādību, informē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oktobrī 14 Rīgas bērnu un jauniešu centri vedīs Rīgas pilsētas iedzīvotājus, bērnus, viņu vecvecākus un viesus Eiropas piedzīvojumā, kas tiks izspēlēts teātra izrādēs, izdziedāts koncertos, zīmēts vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādēs, fiksēts fotoizstādēs un izdejots dažādu tautu dejās. Atšķirīgo katras valsts kultūrā meklēs arī visi apmeklētāji, iesaistoties un līdzdarbojoties radošajās darbnīcās, konkursos un diskusijās.

Ar viesizrādēm Rīgā viesosies Nīderlandes skolēnu teātris ”Tryater”, kas 26. oktobrī plkst.11.00 un plkst.13.00 Rīgas Skolēnu pilī sniegs divas izrādes, kurām sekos meistarklases. Meistarklasēs ”Tryater” pasniedzēji strādās ar bērniem, atklājot spējas, kas bērniem nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos uz skatuves. Izrādes un meistarklases pieejamas bezmaksas.

”Bērnu kultūras mēnesis” programmā iekļautas arī vairākas meistardarbnīcas visai ģimenei, tostarp digitālās pilsētas būvēšana, kas oktobra nedēļas nogalēs, kas paralēli notiks arī Berlīnē, Asenā un Sansebastjenā. Īpaši gaidīts pasākums būs meistardarbnīca ”Zivs kāpj kokā” Latvijas Mākslas akadēmijā meistarklasēs Spānijas, Latvijas, Vācijas un Nīderlandes mākslinieki iepazīstinās ar interesantiem paņēmieniem un tehnikām darbam ar bērniem. Iegūtās zināšanas tiks izmēģinātas praksē. Visas meistardarbnīcas – bezmaksas.

Īpašu programmu oktobra ietvaros piedāvās arī muzeji. ”Bērnu kultūras mēnesis” norisināsies Mākslas muzejā ”Rīgas Birža”, Romana Sutas un Aleksandra Beļcovas muzejā, Latvenergo Enerģētikas muzejā Rīgā un Ķegumā, LNMM Izstāžu zālē Arsenāls, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Mencendorfa namā, Dabas muzejā, Nacionālajā vēstures muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Saules muzejā un Farmācijas muzejā. Muzeji aicina iepazīt citu kontinentu mākslu, bez maksas nosvinēt dzimšanas dienu vai piedalīties pankūku cepšanā.

Vienlaikus projekta veidotāji aicina sekot līdzi citu kultūras iestāžu veidotajiem pasākumiem bērniem, kas oktobrī pieejami Rīgas teātros, Latvijas Nacionālajā operā un ”Latvijas koncerti”, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un profesionālā pūtēju orķestra ”Rīga” koncertos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Bērnu kultūras mēnesis” ir Nīderlandes kultūras organizācijas ”K&C” pirms 10 gadiem aizsākta iniciatīva. Kopš 2013. gada projektam pievienojušās arī citas Eiropas pilsētas – Rīga, Berlīne un Sansebastiana. Projekts paredz, ka oktobrī muzeji, teātri, kinoteātri, koncertzāles un citas kultūras iestādes bērnu auditorijai piedāvā īpaši plašu pasākumu programmu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm