Otrais Rīgas Starptautiskais kino festivāls būs veltīts Latvijas kino identitātei

Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) notiks no 15. līdz 25. oktobrim, un tā centrālā tēma būs Latvijas kino identitāte Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, informē Riga IFF pārstāvis Kaspars Beķeris.

2015. gada 27. aprīlī 10:26

Rīgas Starptautiskais kino festivāls pērn izveidots ar mērķi popularizēt Rīgas pilsētu kā nozīmīgu kultūras centru un Latvijas kino nozari kā platformu starptautiskiem sadarbības projektiem. Jau pirmajā gadā festivāls piesaistīja kā Latvijas skatītāju, tā ārvalstu preses un kino profesionāļu interesi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēsturiski Rīga vienmēr bijusi kultūru krustugunīs. Tāpēc šodienas globālajā kultūrtelpā Rīga nepieslienas ne Rietumiem, ne Austrumiem, ne Dienvidiem, nedz arī Ziemeļiem – mēs esam tieši pa vidu, ar milzīgu potenciālu kļūt par centru. Rīga nu kļūst par krustcelēm – jaunās Eiropas jauno centru.

Kopš pagājušā gada Rīgai ir savs starptautiskais kino festivāls – Riga IFF, kinematogrāfa svētki un Eiropas mēroga tikšanās vienā no tās skaistākajām pilsētām, lai kopīgi meklētu un diskutētu ne vien par to kultūru, kura mūs veidojusi, bet arī par to, kā redzam tās attīstību rītdienas kino veidolā. Festivāls ir visu Latvijas kino nozares institūciju un organizāciju sadarbībā veidots notikums, kura ietvaros norisinās dažādas filmu seansu programmas un konkursu skates, kā arī saviesīgu un izglītojošu pasākumu programma 10 dienu garumā, norāda K. Beķeris.

Šogad Riga IFF ietvaros sagaidāms jaunākais Latvijas kino, sadarbībā ar teju pirms 40 gadiem dzimušo nacionālo kino balvu Lielais Kristaps, kā arī labāko Eiropas filmu programma un ietekmīgā cinéma vérité jeb direct cinema strāvojuma retrospekcija programmā In Kino Veritas. Eksperimentālā kino un īsfilmu žanra sadaļā Short Riga – starptautisko īsfilmu, Baltijas studentu īsfilmu un Baltijas mūzikas video konkursu programmas. Festivālā – arī bērnu filmu seansi ģimenēm Bērnu Vīkends un jauniešu filmas programmā Youth Matters! – jaunatnei aktuāli un īsti stāsti no Ziemeļvalstīm, bet sadarbībā ar Krievijas Artdocfest – neatkarīgs autorkino krievu valodā no visas pasaules.

Savukārt nozares profesionāļiem Riga IFF būs iespēja apmeklēt pērn iedibināto scenāristu, producentu un citu kino veidotāju tikšanos – European Script Meeting, kuras mērķis ir veicināt starptautiskas sadarbības projektu attīstību.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls top, sadarbojoties Latvijas kino nozares profesionāļiem. Festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sekot jaunumiem par festivāla norisi un saturu varēs ne vien festivāla topošajā interneta mājaslapā rigaiff.lv, bet arī festivāla komandas veidotajos sociālo tīklu šķirkļos Facebook, Twitter un Instagram – @rigaiff.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm