tv3.lv

Piektdien un sestdien Cēsīs “ieslēgsies” Lampa – sarunāsies tūkstošiem cilvēku!

Šajā nedēļas nogalē, no piektdienas rīta līdz sestdienas naktij, Cēsu pils parkā notiks Sarunu festivāls LAMPA – iespējams, saturīgākais un intelektuāli nobriedušākais no festivāliem. Tas pulcēs cilvēkus, kuri ar vieglumu un smaidu gatavi runāt par svarīgāko un interesantāko, stiprinot demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā – cilvēkus, kuriem ir, ko teikt, un kuru viedoklī ir vērts klausīties. Būs arī trakas dejas un kulturālas izklaides. Ieeja festivālā ir bez maksas.

2016. gada 30. jūnijā 18:45

Festivāls norisinās jau otro gadu, un šogad tajā būs trīs reizes vairāk pasākumu nekā pērn. Sarunu festivāla LAMPA programmā ir 150 pasākumi visdažādākajos formātos uz 6 skatuvēm un 12 teltīs, ko piedāvā vairāk nekā 80 organizācijas, apvienības un uzņēmumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būs ēdiena gatavošana, elpošanas meistarklase, diskusijas par nākotnes skolām un pilsētām, publiskās runas un kritiskās domāšanas darbnīcas, ķīmijas eksperimenti, teātra improvizācijas, politiķu “cepināšana” jeb “vilkšana uz zoba” un vēl daudz kas cits. Pašiem mazākajiem būs arī mini LAMPA – speciāli veidota programma bērniem, lai vecāki var nodoties sarunām, kamēr bērni bauda dažādas aktivitātes. Tāpat apmeklētāji līdzi var ņemt savus mājdzīvniekus – suņiem un viņu saimniekiem būs kinologu īpaši veidots pasākums!

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Festivāla apmeklētājus gaida plaša kultūras un izklaides programma. Noteikti vērts ieplānot resursu centra sievietēm MARTA rīkoto dokumentālo izrādi Septiņi, kas apkopo septiņu sieviešu likteņstāstus, stāstot par sociāli būtiskām tēmām mākslas valodā. Aktieru lomās iejutīsies dažādi sabiedrības līderi. Sarunas varēs turpināt bezmaksas telšu pilsētiņā, taču arī šis festivāls neiztiks bez dejām un dziesmām spožā nakts ballītē gan piektdienas, gan sestdienas vakarā.

Lai mazinātu sastrēgumus uz Cēsīm un pašā pilsētā, festivāla organizatori iesaka izmantot sabiedrisko transportu – līdz Cēsīm ērti var nokļūt gan ar autobusu, gan vilcienu. Ja tomēr plānots doties ar personīgo auto, ieteicams atrast ceļa biedrus – brauciens būs jautrāks, daba – saudzēta, kā arī būs vieglāk atrast vietu automašīnas novietošanai. Tuvāk dzīvojošajiem izdevīgi uz Cēsu pils parku doties ar velosipēdu, kam velonovietni varēs atrast festivāla teritorijā.

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Festivāla aktivitātes norisināsies divas dienas, tāpēc naktsmājas iespējams meklēt pie draugiem un paziņām, kuri dzīvo Cēsīs, kādā no viesnīcām tuvējā apkaimē vai izmantojot naktsmāju īres vietnes pakalpojumus. Festivāla organizatori šogad nodrošinājuši arī iespēju par velti nakšņot LAMPA telšu pilsētiņā tieši blakus Cēsu pils parkam, laukumā Bērzaines un Bišu ielas stūrī. Sīkāku informāciju par iespējamajām naktsmājām un transportu var atrast, kā arī komunicēt ar citiem apmeklētājiem iespējams Facebook lapā.

Foto: publicitātes foto

Festivāla teritorijā būs vairākas ēdināšanas zonas dažādām gaumēm. Tāpat būs pieejams bezmaksas ūdens no īpaši atzīmēta ūdens krāna. Organizatori iesaka līdzi paņemt ērti uzpildāmu ūdens pudeli, vai arī informācijas teltī iegādāties īpaši veidotās LAMPAs pudeles. Visu festivāla laiku būs pieejamas divas informācijas teltis. Tāpat darbosies divi publiskie tālruņu uzlādes punkti parka teritorijā, lai paspētu iemūžināt visu festivālā redzēto un piedzīvoto. Ja būs vēlme atvest mājās ko vairāk par foto un video, apmeklētāji varēs iegādāties dažādas nelielas LAMPAs piemiņas veltes, vienlaicīgi atbalstot festivālu – ienākumi tiks izmantoti festivāla izmaksu nosegšanai.

Ar festivāla pilno programmu iespējams iepazīties mājaslapā. Sadaļā Programma katram pašam iespējams izveidot savu individuālo programmu, izvēloties no 150 pasākumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm