tv3.lv

Raunas svētkos Dinas Dubiņas izstāde "Zīmīga satikšanās Raunā"

Piektdien, 19. augustā, pulksten 18.00 Raunā pilsdrupu tornī, Raunas bibliotēkā un Raunas pagasta pārvaldē tiks atklātas trīs dažādas metāla mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstādes ar nosaukumu “Zīmīgā satikšanās Raunā”.

18. augustā 11:52

“Šī izstāde tiešām ir brīnumaini zīmīga satikšanās, jo izstādes atklāšana ir 19. augustā – Raunas vārda dienā, Raunas svētkos un pie tam mākslinieces dzimšanas dienā,” atklāj Inese Drone no mākslas galerija “bazar’t”. Izstāde būs skatāma līdz 10. oktobrim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izstāde trīs daļās, trīs dažādās vietās – emaljas gleznas Raunas pilsdrupu tornī, ārkārtīgi skaistā un iedvesmojošā vidē.

Inese Drone, mākslas galerija “bazar’t”

“Dina Dubiņa ir vienīgā māksliniece, kas strādā ar šādām emaljām uz kapara lielos izmēros, jo tas ir ļoti dārgi un emalju sagatavošanas process ir ārkārtīgi darbietilpīgs. Māksliniece strādā ar juvelieru emaljām, kuras ir domātas zeltam un tiek lietotas līdzvērtīgi dārgakmeņiem. Līdzīgas emaljas ir, un, tika lietotas uz slavenajām Faberžē olām. Pilnībā savu skaistumu, mirdzumu, enerģiju emalja parāda lielākos laukumos. Savās gleznās māksliniece dod emaljai brīvību. Darbi montēti no daudzām detaļām, kuras apdedzinātas vairākkārtīgi 1000 grādos un ir izturīgi pret saules gaismu, mitrumu, temperatūras svārstībām, esot praktiski mūžīgi. Visus emaljas darbus ir iespējams arī dezinficēt. Dinas darbos procesā pārdabiskā veidā pieslēdzas arī sargājoša, pozitīva Visuma enerģija, ko tālāk jau jūtam un daži vēlāk ienesam arī savās mājās.”

Raunas bibliotēka – miniatūras, emalja uz kapara, autortehnika. Tēmas – enerģētiski spēcīgie sargeņģeļi, sievietes pasaule un mīļdarbiņi: kaķi, zivis, ķirši, taureņi.

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Raunas novada pārvalde – dzintara gleznas. Tas ir mēģinājums šo  (30 – 60) miljonu gadu seno saules akmeni ienest telpā. Dzintars ļoti labvēlīgi ietekmē vidi un veselību, jo saules gaismā un siltumā izdala brīvos elektronus, enerģētiski attīrot vidi. Uz daudzkārt slīpētas reljefa pastas klātais grafīts – ogleklis – dimants, tikai citā agregātstāvoklī.

Visi darbi pārstāv uguns stihiju, nes saules un gaismas enerģiju, jo, metāls top ugunī, emalja top ugunī, darbi top ugunī, dzintars – saules akmens, māksliniece Lauva, saule. Mākslinieces vēlējums, lai darbi nes prieku, jo tikai prieks vairo psihisko, jeb dvēseles enerģiju, kas ir vienīgais spēks, kas nodrošina labklājību un veselību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, beigusi RLMV, un Igaunijas Mākslas akadēmijas metālmākslas katedru, iegūstot maģistra grādu. Izstādēs piedalās kopš 1975. gada. Piedalījusies vairāk kā 200 izstādēs Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Spānijā, Japānā un citās valstīs. LMS un IAA biedre kopš 1983. gada. Māksliniecei ir bijušas vairāk kā 45 personālizstādes, nozīmīgākās – galerija “Daugava”, galerija “Putti”, “Rīgas galerijā”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Grācā (Austrija) Štūrē (Vācijā) u.c. Vispasaules rotu izstādēs “Jabloņeca77” un “Jabloņeca83″ apbalvota ar goda diplomiem. Siguldas novadā ieguvusi titulu ” Gada balva mākslā” 2018. gadā.

Virtuālā galerija www.dinadubinaart.com

Izstāde “Zīmīgā satikšanās Raunā” būs skatāma līdz 10. oktobrim iepriekšminētajās izstāžu vietās Raunā. Tikšanās ar autori 19. augustā pulksten 18.00 Raunas pilsdrupu tornī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm