tv3.lv

”Rīga 2014” programmā turpinās dzintaram veltītie pasākumi

Ar izstādi ”Dzintara laikmets” un starptautisko konferenci šonedēļ turpinās ”Rīga 2014” pasākumi, kas izceļ tos Latvijas zinātniskos un kultūras sasniegumus, kuriem ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība, informē nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

2014. gada 18. septembrī 11:57

Šonedēļ Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā norisināsies arī zinātniskā konference ”Baltijas dzintars pāri laikam un robežām”, kas vienkopus pulcēs vadošos pasaules dzintara pētniekus no dažādām zinātņu nozarēm. Konference norisināsies Latvijas Universitātē 19. un 20. septembrī plkst. 9.00-18.00, un tiešraidē tā būs skatāma ”Rīga 2014” portālā www.riga2014.org.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sestdien, 20. septembrī, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apmeklētājiem durvis vērs ekspozīcija ”Dzintara laikmets”, kas atklāj dzintara jēdzienu daudzos aspektos – dzintars kā mākslas objekts, kā dizaina elements, kā zīmola nosaukums, kā vietvārds, kā personvārda fenomens, kā suvenīrs, kā literārā teksta iedvesmotājs utt. Izstādē skatāmi ne tikai dizaina priekšmeti, gleznas, fotogrāfijas, tēlniecības objekti, instalācijas, speciāli veidota animācija, bet arī sadzīves priekšmeti, suvenīri, amatieru fotogrāfijas, teksti, dziesmas un dažādu ar dzintaru saistītu zīmolu grafiskās zīmes.

Izstāde būs skatāma līdz 26. oktobrim, un tās ir mērķis ir pētīt dzintaru kā vienu no latviešu identitātes simboliem un jaunā gaismā parādīt tā izpausmes no 20.gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

”Rīga 2014” izstāžu cikla ”Dzintara ceļš” ietvaros patlaban skatāmas vēl divas izstādes Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un Latvijas Nacionālās vēstures muzejā. Medicīnas vēstures muzejā līdz 15.oktobrim atvērta izstāde ”Dzintars: mīti un zinātne”, kurā parādīta dzintara un cilvēka mijiedarbību no laikiem, kad Baltija Vidusjūras tautām bija mītiska dzintara zeme. Savukārt Nacionālajā vēstures muzejā līdz 1. novembrim izstādē ”Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens” skatāmi izcilākie dažādu gadsimtu dzintara darinājumi un to tapšanas gaita – no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Unikālos muzeja eksponātus papildina multimediju iespējas, izstaigājot seno Dzintara ceļu.

No 15. novembra Mākslas muzejā ”Rīgas Birža” būs skatāma izstāžu cikla noslēdzošā ekspozīcija – ”Tutanhamona dzintars”, kurā vienkopus apvienotas dažādu pasaules muzeju Senās Ēģiptes mākslas kolekcijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm