tv3.lv

Rīgā gaidāms netipisks mūzikas un mākslas festivāls – Komēta

No 7. līdz 10. jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī Bolderājā notiks kosmisks kultūras festivāls Komēta, kas piedāvās plašu mūzikas, lekciju un kino klāstu.

2016. gada 2. jūnijā 13:03

Festivāla Komēta galvenais vadmotīvs ir pievērst sabiedrības uzmanību Daugavgrīvas cietoksnim, “lai vētītu idejas un ģenerētu vīzijas par tā turpmāko likteni kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas kontekstā, kā arī pašu vietējo Bolderājas apkaimes iedzīvotāju interesēs,” ziņo festivāla Komēta radošā trupa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivālā būs vairākas skatuves. Uz galvenās skatuves Pasaule uzstāsies mūziķi un grupas no vairākām valstīm – Omar Soleyman (Sīrija), Skiller (Bulgārija), Rocky Dawuni (Gana), Yemen Blues (Izraēla), Vieux Farka Toure (Mali), Akua Naru (ASV), Dorian Wood (ASV), Dakha Brakha (Ukraina), Oy (Vācija), Sig (Francija) & Artis Orubs (Latvija), Brooklyn Gypsies (ASV), Jumprava (Latvija).

Sadarbībā ar mākslas centru Total Dobže festivālā darbosies improvizācijas skatuve Melnais caurums, savukārt klubu zonās Marss, Venēra un Galaktika visā festivāla laikā spēlēs vairāk nekā 30 dīdžeju.

Foto

Ar īpašu 72 stundu dokumentālā kino retrospekciju kinoteātrī Mēness tiks izrādītas slavenā kinomotogrāfista Vincent Moon (Francija) īsfilmas, ļaujot iepazīties ar planētas civilizācijas neizmērojamo kultūras un tradīciju bagātību.

Komētas Akadēmija festivālā piedāvās lekcijas par prāta ekoloģiju trīs galvenajos virzienos – vide un ilgtspēja, politiskais aktīvisms un pilsoniskā atbildība, kā arī alternatīvie scenāriji un prakses kultūrā, ekonomikā un domāšanā. Kā viens no galvenajiem vieslektoriem uzstāsies teātra režisors, horeogrāfs un publicists Jans Ritsema no Nīderlandes, kurš dibinājis Eksperimentālās Mākslas Performanču Forumu Francijā, katru gadu uzņemot ap 700 māksliniekus un dodot telpu pieredzes apmaiņai.

Video

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivālu organizē Kaņepes Kultūras centrs (KKC) sadarbībā ar šī kūltūrvēsturiskā pieminekļa apsaimniekotājiem NVO Bolderājas grupa.

Daugavgrīvas cietokšņa teritorijā paredzēta vieta bezmaksas telšu pilsētiņai. Nokļūšanai uz festivāla norises vietu līdzās sabiedriskajam transportam (3. autobuss) tiks organizēts autobuss maršrutā KKC-Komēta-KKC.

Festivāla biļetes jau tagad var iegādāties Kaņepes Kultūras centrā Rīgā, Skolas ielā 15, katru dienu no 13:00 līdz 23:00. *apmaksa skaidrā naudā. Cenas: biļete visām festivāla dienām 65 eiro, bērnu biļete no 13 – 17 gadu vecumam 25 eiro, bērniem līdz 12 gadu vecumam vecāku vai aizbildņu pavadībā ieeja bez maksas. Drīzumā biļetes varēs iegādāties arī uz atsevišķām festivāla dienām, kā arī tiks nodrošināta iespēja iegādāties tās internetā. Biļešu skaits ierobežots – kopā pieejamas ne vairāk kā 3000 biļetes. Pirms iegādāties festivāla biļeti, Komētas organizatori lūdz iepazīties ar festivāla noteikumiem festivāla mājaslapā. Seko līdzi jaunumiem arī šeit!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm