tv3.lv

Rīgā ieradusies Grammy balvas ieguvēja Evelīna Glennija

Otrdien ar reisu no Londonas Rīgā ieradusies pasaulslavenā skotu perkusioniste Evelīna Glennija (Evelyn Glennie), kura jau ceturtdien, 26. maijā, Lielajā ģildē muzicēs valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga 10. jubilejas sezonas Noslēguma koncertā, informē Sinfonietta Rīga pārstāvis Gints Ozoliņš.

2016. gada 24. maijā 14:54

Evelīna Glennija, viena no ievērojamākajām mūslaiku skotu mūziķēm, dzimusi 1965. gada 19. jūlijā Aberdīnšīrā un perkusiju spēles apmācību uzsākusi 12 gadu vecumā. Viņas tēvs Herberts Artūrs Glennijs bija lauku akordionists, pārstāvot ziemeļaustrumu Skotijas muzikālās tradīcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziku Glennija studējusi Ellonas akadēmijā un Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Londonā. Viņas muzikālo ietekmju lokā tiek minēti tādi vārdi kā Glens Gulds (Glenn Gould), Žakvelina Diprē (Jacqueline du Pré) un perkusionists Triloks Gurtu (Trilok Gurtu).

Glennija ir bijusi 1976. gadā dibinātā ansambļa Cults Percussion Ensemble dalībniece, bet plašu ievērību guvusi sniedzot pasaulē pirmo Perkusiju koncertu Londonas Karaliskajā Alberta zālē 1992. gadā. Māksliniece ir piedalījusies Londonas Olimpisko spēļu atklāšanā 2012. gadā, kā arī sadarbojusies ar tādiem neakadēmiskās mūzikas pārstāvjiem kā islandiešu dziedātāju Bjorku, pārsteidzošo balss virtuozu Bobiju Makferīnu un leģendāro britu vokālā ansambļa The Kings Singers mūziķiem. Vairāk kā 200 skaņdarbu perkusionistei ir veltījuši mūsdienu promenentākie akadēmiskās mūzikas skaņraži. Evelīna Glennija ir arī trīskārtēja Grammy balvas laureāte, bet 2015. gadā viņas balvu titulu klāstam tika pievienota arī prestižā Polar Music Prize.

Foto

Rīgā Evelīna Glennija ierodas ļoti zīmīgā reizē – Sinfonietta Rīga 10. jubilejas sezonas noslēgumā, ko orķestris aizvadījis ar vērā ņemamiem sasniegumiem, daudzām spilgtām koncertprogrammām un sadarbību ar izciliem viesmāksliniekiem. Martā Sinfonietta Rīga jau trešo reizi savas pastāvēšanas vēsturē tika novērtēta ar Latvijas Lielo Mūzikas balvu par izcilu sniegumu 2015. gadā, bet maija sākumā klajā nāca orķestra jaunākais skaņu ieraksta albums – Antonio Vivaldi Gadalaiki, kas īstenots sadarbojoties ar izcilo latviešu vijolnieci Vinetu Sareiku. Īpašajā notikumā klausītājiem tiks dāvāts Džeimsa Makmilana (James McMillan) episkais opuss sitaminstrumentiem un orķestrim Veni, veni, Emmanuel, kā arī tādi klasiskās mūzikas šedevri kā Johana Sebastiana Baha 3. Brandenburgas koncerts un Jozefa Haidna Londonas simfonija.

Biļetes uz Sinfonietta Rīga sezonas Noslēguma koncertu ir izpārdotas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm