tv3.lv

Rīgā notiks Gliemežu parāde

Fonds “Mākslai vajag telpu” 16. augustā plkst. 12.30 aicina uz grandiozu Gliemežu parādi, kas notiks Strēlnieku laukumā, netālu no Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) ēkas.

2014. gada 13. augustā 17:31

Parādē “piedalīsies” 15 pazīstamu Latvijas mākslinieku apgleznoti gliemeži, kas līdz šim bija sastopami Rīgas ielās un laukumos, iepriecinot ar savu krāsaino klātbūtni gan pieaugušos, gan arī bērnus, vienlaikus simbolizējot Laikmetīgās mākslas muzeja (LMM) lēno tapšanas gaitu un rosinot sabiedrībā diskusiju par muzeja nepieciešamību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mākslas projektā piedalās mākslinieki Kristians Brekte, Elita Patmalniece, Kristīne Luīze Avotiņa, Reinis Pētersons, Dace Gaile, Zane Balode, Dārta Leiškalne, Ilze Smildziņa, Kristīne Guršpone, Katrīna Gaile, Alise Mediņa, Mārtiņš Zutis, Kristīne Markus, Ilona Abiļeva un Aivars Broks.

Gliemežu parādes norises vieta nav izvēlēta nejauši, jo par piemērotāko telpu LMM specifikai fonda uzrunātie arhitekti un eksperti atzīst tagadējo Rīgas Tehniskās universitātes ēku Kaļķu ielā 1, kas, pēc universitātes pārcelšanās uz jaunajām telpām Ķīpsalas kompleksā, paliks tukša. Mākslai vajag telpu pārstāvji uzskata, ka nav nekādas vajadzības tērēt milzīgas summas, ceļot jaunas ēkas, ja esošie resursi ļauj izveidot muzejam vajadzīgo vidi, vienlaicīgi sakopjot galvaspilsētas telpu.

“Laikmetīgās mākslas muzejs Daugavas labajā krastā un upes otrā krastā esošā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka veidotu sava veida asi starp literatūru un mākslu, kas labi iezīmētos arī pilsētas kompozīcijā. Pašreizējā RTU ēka arhitektoniski ir izcila, kā arī ideāli piemērota muzeja vajadzībām, un tai arī tālāk būtu jādzīvo kā sabiedriskai telpai,” norāda fonda “Mākslai vajag telpu” pārstāve Katrīna Leiškalne.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm