tv3.lv

Rīgas Festivālu noslēgs “Sinfonietta Rīga” un skotu dūdas

“Latvijas Koncerti” aicina uz krāšņu un neparastu Rīgas Festivāla noslēguma koncertu 18. jūnija pulksten 20.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā. “Sinfonietta Rīga” kopā ar igauņu diriģentu Olari Eltsu pie diriģenta pults atskaņos mūsdienu skotu komponistes Tea Masgreivas cikla “Gadalaiki” fragmentus un divas vācu romantisma laikmeta ģēnija Fēliksa Mendelszona simfonijas – Pirmo un Trešo (Skotu).

17. jūnijā 16:15

Impozants un latviešu klausītājam neierasts būs Pītera Maksvela Deivisa opuss dūdām un orķestrim “Kāzas Orkneju salās ar saullēktu” atskaņojums, piedāvājot akadēmisku skaņurakstu un autentiskus etnomūzikas elementus. Solista godā – viens no redzamākajiem skotu koncertdūdiniekiem Roberts Džordans.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijā atgriežas mocartiski nebēdnīgais un asprātīgais igauņu maestro Olari Elts, piedāvājot unikālu koncertprogrammu, ko caurvīs Skotijai veltītas partitūras un īstena skotu dūdinieka Roberta Džordana performance. Skotu dūdas akadēmiskās mūzikas partitūrās komponisti iekļāvuši vien uz pirkstiem skaitāmas reizes. Viena no tādām atklāsies cienījamā britu komponista un diriģenta Pītera Maksvela Deivisa krāšņajā kāzu ainā, kas pierakstīta Orkneju arhipelāgā, Britānijas ziemeļos. Citādu Skotijas ainavas vērojumu piedzīvosim ar jauneklīgā Fēliksa Mendelszona acīm; jūtīgā romantiķa dvēseli te savaldzinājis gan neparastais jūras brauciens, gan arī karalienes Marijas vītņu kāpnēm rotātās pils istabas. Turpretim efektīgu vasaras ainavu ar vitaminizētu orķestra ritma un tembru paleti tversim par orķestra meistarību slavinātās skotu-amerikāņu ilgdzīvotājas, Latvijā ārkārtīgi maz zināmās komponistes Teas Masgreivas gadalaiku partitūrā.

Koncertdūdinieks Roberts Džordans ir viens no Apvienotās Karalistes vadošajiem solo dūdiniekiem, kurš bieži uzstājas kopā ar daudziem Lielbritānijas izcilākajiem orķestriem, kā arī piedalījies dažādos ierakstos BBC Radio 3 kopā ar Londonas simfonisko orķestri, BBC Velsas Nacionālo orķestri un BBC simfonisko orķestri. Kopā ar vadošajiem Lielbritānijas orķestriem koncertējis Armēnijā, Spānijā, Ķīnā, Singapūrā, Malaizijā un citās pasaules valstīs. 2018. gadā Roberts Džordans piedalījās “BBC Folk Prom” , ko pārraidīja nacionālajā televīzijā un “BBC Proms in the Park”, Haidparkā, uzstājoties 40 000 skatītāju priekšā.

Savukārt, igauņu diriģenta Olari Eltsa savdabīgi veidotās un inovatīvās koncertprogrammas nesušas diriģentam slavu un atzinību starptautiskās mūzikas arēnā. Viņš sadarbojies ar tādiem izciliem kolektīviem kā Leipcigas Gewandhaus, Roterdamas filharmoniķiem, Dānijas Nacionālo un Francijas Nacionālo simfonisko orķestri, Somijas Radio simfoniķiem un Nīderlandes Radio filharmoniķiem, kā arī Dublinas, Luksemburgas, Lionas, Varšavas, Slovēnijas, Sietlas, Otavas, Seulas, Malaizijas un Melburnas orķestriem. 2018./ 2019. gada sezonā Olari Eltss debitēja ar BBC simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonisko orķestri, Budapeštas festivāla orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, kā arī atgriezās pie labi zināmajiem kolektīviem – Birmingemas simfoniskā orķestra, Belfāstas un Porto mūziķiem, kā arī pie Yomiuri Nippon simfoniskā orķestra Japānā. Līdzās koncertdarbībai, Olari Eltss strādājis arī pie igauņu komponista Heino Ellera darbu ieskaņojumiem, somu kompānija Ondine klajā laidusi Erki-Svena Tīra autordisku, kā arī norvēģa Hjalmara Borgstrēma un Dmitrija Šostakoviča mūziku, ko Olari Eltss ieskaņos kopā ar Vīnes simfoniķiem. Novārtā netiek atstāts arī diriģenta opermākslas talants, iestudējot vairākas Volfganga Amadeja Mocarta operas, kā arī Pētera Čaikovska un Hektora Berlioza skatuves darbus.

Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm