Saturs turpinās pēc reklāmas

Shipsi: festivāls Porta ir soli pretī pārsteidzošajam

Rudenī, kultūras festivālu gadalaikā, 15. dzimšanas dienu svin arī mūzikas gardēžu gaidītākais notikums – pasaules mūzikas festivāls Porta.

2015. gada 10. oktobrī 9:33

Divās pasaules mūzikas pielijušās rudens nedēļas nogalēs Latvijas klausītājiem būs iespēja baudīt izmeklētus koncertus no Eiropas ziemeļiem līdz pat Āfrikas viducim. Festivāla norises vietas, Mūzikas namu Daile, Ogres kultūras centru un Saldus Mūzikas un mākslas skolu, pieskandinās gan spožākās mūsdienu zvaigznes pasaules mūzikas žanrā, gan nepieradināti un koši pārsteigumi, norāda festivāla organizatoru pārstāve Klinta Āze.

Saturs turpinās pēc reklāmas

31. oktobrī uz Mūzikas nama Daile skatuves kāps publikas mīlētie gruzīnu etno džeza grupas The Shin mūziķi kopā ar latviešu-gruzīnu kopprojektu Es arī, aizliegtā čalapartas instrumenta virtuozi no basku zemes Oreka TX un laimīgās mūzikas izpildītāji no Portugāles Oquestrada. 1. novembrī portugāļu Oquestrada koncertēs Ogres kultūras centrā, bet gruzīņu The Shin kopā ar Es arī uzstāsies Saldus Mūzikas un mākslas skolā. Festivāla noslēguma koncertā, 7. novembrī, Mūzikas namā Daile plosīsies pagājušā gada Igaunijas Mūzikas balvas laureāte, apburošā turbo folkgrupa Trad.Attack, valdzinošā Kongo dzimusī, lingala, franču un angļu valodā dziedošā, pasaules pilsone Gasandži un ukraiņu etniskā haosa grupa, kas reiz jau ne tikai satricinājusi Rīgas skatuves, bet arī vietējo klausītāju sirdis – DakhaBrakha.

Festivālā Porta, līdzīgi kā citus gadus, pārsteigumus klausītājiem gādās arī vietējie latviešu mūziķi, to skaistā Shipsi jeb Jānis Šipkēvics juniors no grupas Instrumenti, kurš par festivālu saka tā: ”Ir ļoti būtiski klausīties, kas notiek pasaulē. Lielākoties esam pieraduši pie viena veida informācijas un dzīvojam izjūtu badā. Taču to saprast var, tikai nogaršojot, ieklausoties, aplūkojot ko citu. Tāpēc iesaku būt vērīgiem pret negaidīto un pārsteidzošo. Festivāls Porta ir solīti pretī tam.”

Festivāla Porta jubileju pamanīs ne tikai melomāni! Festivālu 27. oktobrī, plkst. 17.00, kinoteātrī K.Suns atklās ar pavisam īpašu un rūpīgi lolotu projektu – jaunu dokumentālo televīzijas filmu sēriju SkaņuSaite, kas ikvienu savu sekotāju vedīs kā acīm, tā ausīm tīkamā ceļojumā pa pasaules mūziķu dvēseles stīgām un meklēs neredzamo saiti, kas tās vieno.

”Mūzika ir tāda interesanta valoda, un tas nenozīmē, ka visi mūziķi spēj viens otru saprast. Taču ir tēmas, kuras var izrunāt tikai mūzikā. Tas ir ļoti spēcīgi, kad satiekaties ārpus ierastā, nerunājat vienā valodā, bet esat līdz galam atklāti mūzika,” par savu pieredzi, piedaloties SkaņuSaites veidošanā stāsta Shipsi, kurš projekta ietvaros skaņu valodā sarunājies ar diviem no festivāla Porta īpašajiem viesiem – dziedātāju Gasandži un portugāļu mūziķiem no Oquestadas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Vairāk informācijas par festivālu Porta un tā programmu aicinām meklēt festivāla mājas lapā festivalporta.lv, kā arī sekot informācijai sociālajos tīklos facebook.com/PortaFestival.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Koncertu dienās biļetes pārdošanā būs dārgākas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas