tv3.lv

Šomēnes Dailes teātrī paredzētas divas pirmizrādes

Dailes teātra Lielajā zālē 19. septembrī pirmoreiz būs skatāma Lī Hola traģikomēdija ”Vakariņas ar Elvisu” Jana Villema van den Bosa režijā, bet Mazajā zālē 21. septembrī pirmizrādi piedzīvos Genādija Ostrovska melodramatiskā komēdija ”Divi kapteiņi” autora režijā.

2014. gada 11. septembrī 10:41

“Vakariņas ar Elvisu” ir mūslaiku farss 2 cēlienos, tā centrā ir ”Rokenrola karaļa” Elvisa Preslija atdarinātājs, kurš paralizēts satiksmes negadījumā un piekalts pie invalīdu ratiņiem. Viņa sieva ir anorektiska alkoholiķe, savukārt meita ir apsēsta ar pavārgrāmatām. Visu vēl vairāk sarežģī viņu visu jaunais mīlnieks maiznieks Cēzars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Vakariņas ar Elvisu” (1995) ir komiski šausmīgs un šausmīgi komisks stāsts par seksu, zaudējumiem un ēdiena gatavošanu.

Lomās: Artūrs Skrastiņš (Tēvs), Vita Vārpiņa (Mamma), Ieva Segliņa (Džila), Gints Andžāns (Cēzars), Ērika Eglija, Esmeralda Ermale, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure (Šova numuru dalībnieces). Režisors – Jans Villems van den Boss (Lielbritānija).

Genādija Ostrovska melodramatiskajā komēdijā “Divi kapteiņi” darbība risinās Jaunā gada priekšvakarā 31. decembrī Maskavā. Šajā laikā un vietā var notikt visneiedomājamākās lietas un satikties cilvēki, kuri citādi nekad nesatiktos. Te ir neveiksmīgs zaglis, neveiksmīgs pašnāvnieks, neveiksmīgi mīlētāji un pat apšaubāma izskata pingvīni un Baltais lācis.

Visi cilvēki nebūt nav vienādi un uz vienu un to pašu skatās dažādi. Taču kā lai dzīvo kopā ar cilvēku, kurš netaisās nomirt ar tevi vienā dienā? Tomēr ir pārliecība, ka Jaunais gads būs labāks nekā iepriekšējais. Iepriekšējā bija daudz laba, bet šajā būs vēl labāk, jo savādāk nemaz nevar būt. Un Maskava asarām netic!

Lomās: Ģirts Ķesteris (Viktors Sergejevičs, dzīvokļa saimnieks), Lauris Subatnieks (Koļa, neveiksmīgs zaglis), Lauris Dzelzītis (Vladimirs, milicijas leitnants), Dārta Daneviča (Ņina, dīvaina meitene), Intars Rešetins (Roma, Ņinas līgavainis), Agnese Zeltiņa (Ņinas māte), Inita Dzelme (Žeņa, Ņinas jaunākā māsa), Hugo Lejiņš vai Edgars Baburs (Fima), Sarmīte Rubule vai Elīna Dzelme (Fimas māte), Ivars Auziņš (Viņas bijušais vīrs, ”Amerikānis”), Mārtiņš Počs, Aldis Siliņš, Dainis Gaidelis (Pingvīni / Kurjeri ar eglīti / Viesstrādnieki no dienvidu republikām), Aminata Diarra (Amerikāņu meitene). Režisors – Genādijs Ostrovskis (Krievija).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmizrādes Lielajā zālē

Lielajā zālē 14. novembrī plānota Gistava Flobēra melodrāmas ”Bovarī kundze” pirmizrāde, to iestudēs lietuviešu režisors Rolands Atkočūns. Nākamo Lielās zāles iestudējumu veidos Dž.Dž.Džilindžers – 9. janvārī notiks Maksima Gorkija drāmas ”Saules bērni” pirmizrāde. Pavasarī Dailes teātrī atgriezīsies bulgāru režisors Aleksandrs Morfovs, kurš veidos Kena Kīzija drāmas ”Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” iestudējumu, kam pirmizrāde paredzēta 20. martā. 15. maijā notiks Reja Kūnija un Maikla Kūnija komēdijas ”Reāli sliktie puiši” pirmizrāde, ko iestudēs Dž.Dž.Džilindžers. Iecerēts arī Vecgada koncerts, ko veidos režisors Gundars Silakaktiņš.

Pirmizrādes Mazajā zālē

Vairākas izrādes sezonas laikā plānotas mazajās spēles telpās – to vidū būs Kristofera Durenga ”Vaņa un Soņa un Maša un Spaiks” (režisors Gundars Silakaktiņš), Važdi Muavada ”Ugunsgrēki” (režisors Mārtiņš Eihe), Leldes Stumbres ”Droši kā tankā” (režisors Mihails Gruzdovs) un Pītera Šefera ”Equus. Aulēkšiem” (režisore Laura Groza-Ķibere) Mazajā zālē, kā arī vairāki jauniestudējumi Kamerzālē – režisora Mihaila Gruzdova fantāzija par Fjodora Dostojevska stāsta tēmu ”Lēnprātīgā”, divi Dmitrija Petrenko iestudējumi – Bernharda Šlinka ”Visas viņas grāmatas” un Aleksandra Jugova ”Čuhņa”, Aleksandra Molčanova ”Ne-slepkava”, ko iestudēs Regnārs Vaivars un Mārtiņa Zīverta ”Rīga dimd” (režisors Kārlis Auškāps).

Leo Kokle. Portreti

18. septembrī Dailes teātra Mākslas telpā ”Brīvības 75” tiks atklāta izstāde ””Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti”. Izstādes kuratore ir Sarmīte Sīle, un tajā, atzīmējot mākslinieka 90.dzimšanas dienu, tiks izstādīti portreti, kuros viņš portretējis galvenokārt draugus, savam garam tuvus cilvēkus, cenšoties atklāt viņu iekšējo pasauli un neaizmirstot arī, kādas profesijas pārstāvji viņi ir. Šie portreti ir nenovērtējama pēckara pirmās atmodas jeb ”atkušņa” laika liecība. Liecība talantam, gara spēkam un reizē vaduguns nākamajām mākslinieku paaudzēm.

Ievadot Dailes teāra jauno sezonu, lūk, interesanti fakti par Dailes teātra 2013./2014. gada sezonu:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm