tv3.lv

Teātra dienas balvas pasniegšana izvēršas emocionāla un sirsnīga

Eduarda Smiļģa muzejā vakar, 30. martā, pasniedza gadskārtējās Teātra dienas balvas. Lai arī balvu laureātus jau iepriekš žūrija bija atklājusi, pasākums tik un tā izvērtās emocionāls. Aktieri atzīst – kolēģu atzinība ir pat svarīgāka par citu balvu nominācijām.

2016. gada 31. martā 10:10

Balvu kandidātus izvirza teātri, bet uzvarētājus nosaka Latvijas Teātra darbinieku savienība. Tātad – kolēģi, un tikai viņi līdz sirds dziļumiem zina, ko īsti nozīmē aktiera darbs. Nelielajā, bet sirsnīgajā ceremonijā tas vakar izskanēja vairākkārt. Laureāti tika pie mākslinieka Māra Šustiņa veidotajām goda zīmēm – ordeņiem. Harija Liepiņa balvu ieguva Dailes teātra aktieris – Juris Žagars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es jūtos tā, ka pēdējos četrus gadus, piecus varbūt, es tiešām esmu godīgi ļoti daudz strādājis, un līdz ar to ir tāda laba sajūta. Tad jūtaties, ka esat pelnījis šo balvu? Ziniet, es būšu nekautrīgs un teikšu, ka jūtos. Patiešām!” tā pēc balvas iegūšanas pavēstīja aktieris Juris Žagars.

Savukārt Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika, kura tika pie Lilitas Bērziņas balvas, tikpat godīgi atzīst, ka nemaz nejūtas to vēl pelnījusi. Notraukusi vienu otru asaru, aktrise pateicās visiem, kas palīdzējuši.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika

Esmu patīkami pārsteigta, kā es gribētu, ka es varētu turpināt tā – ka tas nebūtu kaut kāds augstais punkts. Jo man liekas tas jau ir tas grūtākais un atbildīgākais, ka saproti – nu tu mazāk nedrīksti laikam tagad vairs!

Helēnas Tangijevas-Birznieces balva tika klasiskās un vēsturiskās dejas pedagoģei Palmīrai Dzērvei, to ieradies saņemt bija viņas dēls. Pēc vairāku gadu pārtraukuma atjaunota arī aktiera, režisora, un pedagoga Jēkaba Dubura balva – to piešķīra ilggadējai skatuves runas un aktieru meistarības pedagoģei Ainai Matīsai. “Es ļoti lielu vērību piešķiru dramaturģijai kā tādai, un tas mani fascinē, jebkura sastapšanās ar pasaule autoriem, tā ir milzīga bauda. Tās ir tās dvēseles sarunas, ” pavēstīja Aina Matīsa

Teātra dienas balvu ceremonija norit kopš 1986.gada.

Foto

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm