tv3.lv

Tekstgrupa “Orbīta” svin 15 gadu jubileju un atklāj izstādi

Šogad radošās darbības 15. jubileju atzīmē apvienība ”Orbīta” un 18. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāta multimediāla dzejas izstāde ”Orbītai 15”.

2014. gada 16. septembrī 17:53

Izstāde, kas tiek atklāta festivāla ”Dzejas dienas” ietvaros, iecerēta kā ”Orbītas” 15 gadu radošās darbības pārskats, piedāvājot interesantākos un ievērojamākos apvienības veikumus, stāsta ”Orbītas” sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane. Izstādes noformējuma koncepciju veidojusi gleznotāja un kino māksliniece Ilva Kļaviņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kultūras žurnāliste un komunikācijas pētniece Ilva Skulte apvienības ”Orbīta” radošo darbību raksturo šādi: ”Viņu dabiskais radošums nav ieslēdzams vienā nozarē, tādēļ bez dzejas viņi atrod arī citas darbības līnijas, kuras kopumā var dēvēt kā “multimediālus eksperimentus ar vārdu” (fotogrāfija un video ir viņu iecienītākie vizuālie mediji). Rīgas mākslas dzīves pēdējie 15 gadi būtu ievērojami garlaicīgāki bez viņu rīkotajām performancēm, koncertiem un citiem priekšnesumiem, tāpat kā ievērojami tukšāki būtu grāmatu plaukti bez viņu aktivitātēm latviešu un krievu valodā rakstošu dzejnieku sadarbībā, kas, kā likums, rezultējas izcila grafiskā dizaina izdevumos.”

”Orbītai 15” ekspozīcija sastāvēs no pieciem mākslinieciskajiem blokiem. Pirmkārt, tās būs pašu ”Orbītas” dalībnieku dzejas grāmatas un apvienības izdotās citu autoru grāmatas. Tāpat iekļautas citu Latvijas un ārvalstu izdevēju izdotās apvienības ”Orbīta” grāmatas dažādās valodās. Izstādē tiks demonstrēti video darbi un audio ieraksti, un, visbeidzot, arhīva fotogrāfijas, kas ilustrē ”Orbītas” aktivitātes aizvadītajos gados.

Dzejnieku un mākslinieku apvienības ”Orbīta” kodolu veido dzejnieki un multimediju mākslinieki Artūrs Punte, Semjons Haņins, Aleksandrs Zapoļs, Žoržs Uaļļiks, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un mākslinieks Vladimirs Leibgams. Apvienība regulāri sadarbojas ar citiem dzejniekiem un māksliniekiem dažādu projektu īstenošanā. Pēdējā laika plašākās ”Orbītas” aktivitātes ir projekts ”Rīgas dzejas karte” un apvienības dalībnieku un citu Latvijas krievu dzejnieku un mākslinieku grāmatu sēriju izdošana. ”Orbīta” devusi lielu ieguldījumu Latvijas krievu un latviešu kultūru savstarpējā integrācijā, veicinot dzejas un prozas darbu tulkošanu un izdošanu bilingvālos krājumos. ”Orbīta” aktīvi piedalās ne tikai Latvijas kultūras dzīvē, bet arī daudzos notikumos ārpus tās – izstādēs, lasījumos, performancēs, vada radošās darbnīcas par videodzeju un urbānās dzejas izpausmes formām, piedalījušies Berlīnes dzejas festivālā, Berlīnes poētiskā video festivālā Zebra, Maskavas Dzejas biennālē, festivālā Ars Poetica Bratislavā, TARP Viļņā, Prāgas Svet Knihy, Gēteborgas un Leipcigas Starptautiskajos grāmatu gadatirgos, Tallinas Grafikas triennālē, dažādos festivālos un projektos Baltijas valstīs

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) būs apskatāma līdz 30. septembrim bibliotēkas darba laikā. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm