Uz Čehova teātra skatuves “iznāk” pasaulslavena meistara šedevrs. Ieskaties izrādes aizkulisēs!

3. februārī 20:40

Uz Čehova teātra lielās skatuves satikšanos ar skatītājiem šovakar, 3. februārī, piedzīvo Vudija Allena lugas – traģikomēdijas “Centrālparka Rietumi” pirmizrāde. To režisējis Sergejs Golomazovs. Lugas pamatā ir anekdotes cienīga situācija – laulāto krāpšana un virkne to pavadošu pārsteigumu, taču – lai arī izrādē netrūkst asprātības un satīras, humora aizsegā tiek runāts par daudz nopietnāku problēmu – lai cik cilvēks nebūtu veiksmīgs vai turīgs, tas negarantē augstu garīgo vērtību klātesamību.

Vudijs Allens lugu– traģikomēdiju  “Centrālparka Rietumi” – uzrakstījis 1990. gadu vidū, taču kā norāda iestudējuma režisors Sergejs Golomazovs – aktualitāti tā nav zaudējusi arī šodien. Uz Čehova krievu teātra skatuves asprātīgā veidā izspēlētās laulāto krāpšanas epizodes un notikušā nākšana gaismā.

“Centrālparka Rietumi” ir asprātīga, smieklīga, pat izsmejoša luga par tiem, kurus saucam par visuvarenajiem vai dzīves saimniekiem.

Sergejs Golomazovs
režisors

“Stāsts acīmredzot ir par cilvēku liekulību, lai vai cik veiksmīgs cilvēks būtu, lai cik dārgos un skaistos apartamentos cilvēks nedzīvotu Centrālparka Rietumos Ņujorkā, lai vai kādas karjeras virsotnes viņš nesasniegtu, viņam pāri visam ir jāsaglabā cilvēcība. Manuprāt, Vudijs Allens šajā sakarā ir izveidojis nopietnu satīrisku stāstu, kas atklāj cilvēka dabas ēnas puses.”

Aktrise Adriana Tatjana Začeste izrādē spēlē jaunu meiteni, kuru vieno romantiskas jūtas ar par viņu krietni vecāko un turīgo Semu. Kurš ir vīrs viņas terapeitei.

Adriana Tatjana Začeste
aktrise

“Viņa redz gan viņā tēvu, gan vispār vīrieti, kas interesējas par viņas karjeru, viņam ir interesanti ar viņu parunāt, nevis tikai kā gaļas gabals, kā sieviete, un tāpēc viņa atvērās, arī pateicoties psihologam. Kas ir viņa sieva! Jā, bet viņa pārstāja pie viņas nākt, kad viss jau sāka kļūt nopietni.”

Romāns gan šim Semam ir arī ar vēl citu sievieti, kuru izrādē spēlē Veronika Plotņikova.

Veronika Plotņikova
aktrise

“Viņa tāda drusku histēriska, ļoti tāda… krieviski ir tāds vārds – “sterva”. Nav gluži tāda ar kaut kādiem principiem, viņa var izdarīt visu kaut ko.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izrādē ar ironiju un caur humoru tiek runāts par to, kas notiek, kad krīt maskas un cilvēks izgaismojas visā savā neglītumā.

Aktrise
Adriana Tatjana Začeste

“Skatītājam gan vieglāk to uztvert, jo tas nav tā, ka viņam liek uz pleciem tikai kaut ko smagu, bet viņš noskatās un varbūt ne uzreiz kaut ko saprot, bet tas pēc tam kaut kur atliekas un pēc tam viņš aizdomājas, ja tas viņam ir sasitoši.”

Veronika Plotņikova
aktrise

“Tur ir tik daudz tādu situāciju, ģimenes situācijas, kādas var būt jebkurā ģimenē, principā katrs cilvēks var atrasts kaut kādas situācijas savā dzīvē.”

Izrāde “Centrālparka Rietumi” ir krievu valodā ar titriem latviešu un angļu valodā.

Ziņās Monta ir gribējusi strādāt jau kopš skolas laikiem, viņai šķita, ka tas ir pats interesantākais darbs, kādu cilvēks vien var strādāt! Pēdējos trīs gados, kopš viņa ir daļa no TV3 ziņu komandas, viņa par to vairākkārt pārliecinājusies! Sirdī kuldīdzniece, pēc rakstura - kurzemniece. Nevar ciest netaisnību un kategoriskus viedokļus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm