tv3.lv

Valmieras teātrī pirmizrāde drāmai ”Amerikāņu bizons”, kurā nav drāmas

Valmieras teātrī 7. martā pirmizrāde šīs sezonas pēdējam jauniestudējumam. Ineses Mičules režijā tapusi amerikāņu dramaturga, rakstnieka, kinorežisora un scenārista Deivida Mameta izslavētā, līdz šim Latvijā vēl neiestudētā luga ”Amerikāņu bizons”.

6. maijā 11:30

”Jau ilgāku laiku gribēju iestudēt izrādi, kurā darbojas tikai vīriešu tēli un Deivida Mameta luga bija īstā. Šajā darbā uzrunāja tas, ka tā ir drāma, kurā īsti nav drāmas, kurā ir humors un daudz paradoksu. Man patika, ka šī ir luga par to, ka dzīve ir viens liels paradokss,” stāsta režisore I. Mičule.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Deivids Mamets savā lugā ”Amerikāņu bizons” ataino trīs sīkus blēžus, kuri plāno nozagt senu monētu kolekciju, sapņojot par ienesīgu biznesu, bet nerēķinās, ka viņu iedomātā biznesa modelis būs pārbaudījums viņu draudzībai. Kā viens no varoņiem saka savam gados jaunākajam draugam: ”Ir bizness un ir draudzība,” divas pasaules, kas diemžēl ne vienmēr var pastāvēt līdzās.

Pirmo reizi luga tika iestudēta 1975. gadā (iegūstot Drāmas kritiķu apvienības balvu kā labākā amerikāņu luga), bet 1977. gadā nokļuva līdz Brodvejai. Atsauksmes bija ļoti labvēlīgas, daudzi kritiķi slavēja Mameta spēju notvert amerikāņu ikdienas runas divdomības. 2002. gadā Deivids Mamets tika uzņemts Amerikas teātra slavas zālē, bet 2010 .gadā saņēma Amerikas teātra lielmeistara balvu. Viņa lugas joprojām tiek spēlētas uz Brodvejas un visas pasaules teātra skatuvēm.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks – Melnacis, kustību konsultante Liene Stepena. Lomās: Kārlis Freimanis, Aksels Aizkalns, Rūdis Bīviņš vai Artis Jančevskis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm