tv3.lv

Vecrīgā atklās kultūras telpu “3 māsas”

Šovakar plkst. 19:00 Zirgu ielā 1, Rīgā, ar muzikāli poētiskās teātra spēles “Būt…Šekspīram” pirmizrādi tiks atklāta kultūras telpu ”3 māsas”.

2014. gada 30. septembrī 16:40

Muzikāli poētiskajā izrādē, ko Šekspīra 450.jubilejas gadā iestudējis Ditas Balčus teātris, piedalīsies aktieri Andris Gross, Ivo Martinsons un Egija Silāre, savukārt Mārtiņa Brauna sacerēto oriģinālmūziku izpildīs Guntars Prānis, Elizabete Balčus, Erna Daugaviete un Kristiāna Abiļeva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viljama Šekspīra 1609. gadā izdotie soneti gadsimtiem cauri saglabājuši nevīstošu slavu pasaules literatūrā. Šekspīra soneti īpaši mīlēti Eiropā XVIII gs., kad arī Gēte apliecinājis Šekspīra sonetu lielo vērtību: ”Tur nav nevienas rindas, kas nebūtu autora dziļi izjusta, pārdzīvota, izciesta”. ”Būt.. Šekspīram” iestudējumā ir savienoti Šekspīra soneti un lugu fragmenti. Izrāde ir kā fantāzija – poētiska teātra spēle par Šekspīru un viņa radītajiem tēliem, kuri izdzīvo ”šekspīriskās kaislības”.

Kultūras telpa ”3 māsas” iekārtota leģendām apvītajā ēkā Vaļņu ielā 9, kādreizējā Mākslas darbinieku namā, kas kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem bijis kā radoša oāze un jaunu ideju laboratorija, daudzus gadu desmitus vienkopus pulcējot aktierus, rakstniekus, mūziķus un māksliniekus.

”3 māsas” iecerēta kā telpa teātra, mūzikas un mākslas radošajām izpausmēm – tajā notiks izrādes, koncerti, izstādes, improvizācijas, prozas lasījumi, kā arī citas radošas aktivitātes. ”3 māsas” turpmāk būs Ditas Balčus teātra un Kulturmarka.lv īstenoto pasākumu mājvieta.

Ditas Balčus teātris ir projektu teātris, kas rada nekomerciālus projektus iesaistot profesionālus māksliniekus. Teātris režisores Ditas Balčus vadībā pastāv kopš 1990. gada, un tā repertuārā ir gan bērniem, gan pieaugušajiem iestudētas izrādes, kas līdz šim spēlētas neatkarīgā teātra ”Kabata” telpās un Gandrīz teātrī ”Artelis”. Ditas Balčus teātrim ir liela pieredze bērnu izrāžu veidošanā, kas ļāvusi izkopt bērniem labi saprotamu teātra valodu.

Kulturmarka.lv jau vairāk nekā 10 gadu īsteno mūzikas festivālus, koncertus un teātra izrādes Rīgā un citur Latvijā. Starp projektiem – izrādes par spilgtām personībām pasaulē un Latvijā – ”Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”, ”Pauļuks. Rāmji”, ”Parīze–Rīga–Parīze”, ”Aisedora. Baskājainā dejotāja” u.c.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpmāko šīs sezonas notikumu vidū kultūras telpā ”3 māsas” gaidāmas arī jaunas izrādes ”Re:Atmoda” un ”Kauja četrās sienās”, izrādes bērniem ”Kas par traku, tas par traku”, ”Pelnrušķīte”, ”Pepija Garzeķe”, ”Ziemassvētku sapnis” un citas. Līdz ar atklāšanu 30. septembrī ”3 māsas” telpās būs aplūkojama mākslinieka Edmunda Lūča gleznu izstāde, savukārt tuvāko muzikālo pasākumu vidū ir grupu ”Manta”, ”Sus Dungo” un Kodek koncerti, kā arī Elizabetes Balčus autormūzikas vakars. Plašāk par notikumiem kultūras telpā “3 māsas”: ditasbalcusteatris.lv/repertuars

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm