Zināma dziesma, kas Dziesmu svētkos aizstās Liepiņa atsaukto “Svētī debesīs šo zemi”

Dziesmu svētku noslēguma koncertā Zigmara Liepiņa dziesmu “Svētī debesīs šo zemi” aizstās Raimonda Tigula “Rīta un vakara dziesma”, kuru kori ir apguvuši, un tā skanēs arī koru lielkoncertā “Tīrums. Dziesmas ceļš”, informēja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

26. maijā 13:17

“Šo Raimonda Tigula un Rasas Bugavičūtes-Pēces dziesmu kori dzied ar lielu prieku un tā ir iedvesmojoša. Dziesma iekļauta tajā pašā koncerta daļā, kur bija paredzēta Zigmara Liepiņa dziesma – koncerta noslēdzošajā daļā,” stāsta latviešu diriģents Mārtiņš Klišāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā neizpildīs komponista Zigmara Liepiņa dziesmu “Svētī debesīs šo zemi”, preses konferencē norādīja mākslinieks. Dziesmas atsevišķu daļu autors ir arī dziesminieks Kaspars Dimiters, kurš jau kādu laiku izrāda prokremlisku pozīciju, kas Liepiņam nav pieņemama. Tāpēc lemts atsaukt dziesmu no Dziesmu un deju svētku repertuāra.

Liepiņš skaidroja, ka gada sākumā Dimiters viņam bija atsūtījusi saiti uz savu dziesmu krievu valodā, kas komponistu nepatīkami pārsteigusi. Liepiņš dziesminieku lūdzis tādus savienojumus viņam vairs nesūtīt, tomēr lieta esot progresējusi līdz tam, ka Dimiters 5. jūnijā pie savas mātes Vijas Artmanes kapa ieplānojis albuma atvēršanu.

“Viņš [Dimiters] ir nodevis Latviju, šo valsti un tās idejas. Nezinu, vai viņš kādreiz ir bijis patriots, bet šodienas izteiksmē es viņu varētu nosaukt par “putriotu”. Vai nu tas ir viņam vien zināms biznesa projekts, vai nu tā ir totāla kursa maiņa attiecībā pret savu valsti. Tas ir nepieņemami,” uzsvēra komponists.

Liepiņš arī uzsvēra, ka pēc Dimitera aktivitātēm nav iespējams ar viņu atrasties “uz vieniem skatuves dēļiem”, jo Dziesmu un deju svētkos ir pieņemts, ka pēc dziesmas izpildīšanas tiek izsaukts arī autors.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm