tv3.lv

Apvienojoties Latvijas mūziķiem, tiek ieskaņota dziesma "Mana Latvija"

Tuvojoties Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienai, komponists un mūziķis, jau ceturtajā paaudzē, Matīss Žilinskis rada dziesmu “Mana Latvija”, kuras ieskaņošanā apvienojušies tādi Latvijā iemīļoti mūziķi kā Daumants Kalniņš, Ance Krauze, Intars Busulis, Raimonds Celms, ģitārists Ainars Virga, grupa “Pērkons”, Saulkrastu koris “Anima” un citi.

3. maijā 7:00

“Dziesma “Mana Latvija” ir kā vēstījums par to, kas man kā latvietim ir dziļi sirdī. Dziesmas ideja man radās valsts svētku laikā novembrī, kad ielās plīvo karogi un valda patriotiska gaisotne, kā arī iestāšanās Zemessardzē pastiprināja manas patriotiskās emocijas, tāpēc jutu, ka vēlos tās izteikt mūzikā. Līdz ar to dziesmas teksts ir par to, kas man kā latvietim ir dārgs,” stāsta komponists Matīss Žilinskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūzikas akadēmijas, tolaik Latvijas Valsts konservatorijas, profesors, komponists un pianists Arvīds Žilinskis ir Matīsa vecvectēvs. Matīsa vectēvs Valts Žilinksis un tētis Gints Žilinskis arī uzauguši pie klavierēm. Matīss dzimtas tradīciju turpina jau ceturtajā paaudzē. Spēlēt klavieres Matīsam un māsai Sabīnei iemācīja vecmāmiņa Dace Žilinska, kas bija ilggadēja Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas pedagoģe, kura šim darbam veltījusi 44 gadus. Matīss mācījies uz Arvīda Žilinska klavierēm.

“Mana Latvija” ierakstā piedalās dziesmas mūzikas un vārdu autors Matīss Žilinskis, solisti Daumants Kalniņš, Ance Krauze, Intars Busulis, Raimonds Celms, ģitārists Ainars Virga, grupa “Pērkons”, Saulkrastu koris “Anima”, Stīgu instrumenti Elīza Zelča, Amanda Rūta Vieško, Ilva Bāliņa, trompetists Reinis Puriņš. Dziesmas aranžiju un ierakstu veica Kristaps Krievkalns, video – Valdis Krūmiņš, producents – Ingus Leontjevs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm